Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wydawnictwo MNK

Wydawnictwo MNK

Działalność wydawniczą Muzeum Narodowe w Krakowie prowadzi od początków swego istnienia. W ostatnich latach nakładem Muzeum ukazuje się rocznie około trzydziestu publikacji książkowych dotyczących szeroko rozumianej sztuki (oraz historii) polskiej i zagranicznej – od starożytnej po współczesną, o charakterze zarówno naukowym, jak i popularnonaukowym, dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci. Są to przede wszystkim odznaczające się niezwykle wysmakowaną, niepowtarzalną szatą graficzną albumy, katalogi, leksykony oraz przewodniki do wystaw (monograficznych, zbiorowych i tematycznych), organizowanych lub współorganizowanych przez Muzeum w kraju, Europie i na świecie.

Publikowane są również różnorodne, niezwiązane bezpośrednio z wystawami czasowymi, książki ukazujące bogate zbiory naszej instytucji, często w ramach serii wydawniczych, np. "Katalogi zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Seria Nowa", "Z historii Muzeum Narodowego w Krakowie", "Skarby naszych kolekcji", "Historie i sztuczki, czyli wprawki z historii sztuki" (przewodniki dla dzieci), a także przewodniki po Oddziałach i Galeriach Muzeum (w polskiej oraz angielskiej wersji językowej).

Oferujemy też wydawnictwa ciągłe, np. "Rozprawy Muzeum Narodowego w Krakowie. Seria Nowa', "Studia i Materiały Naukowe Muzeum Narodowego w Krakowie", "Notae Numismaticae/Zapiski Numizmatyczne", "Prace Konserwatorskie w Muzeum Narodowym w Krakowie", "Studia do Dziejów Dawnego Uzbrojenia i Ubioru Wojskowego", w których publikowane są teksty autorstwa znakomitych specjalistów krajowych oraz zagranicznych.

Dodatkowo wydajemy różnorodne druki ulotne – promocyjne, a także edukacyjne (m.in. foldery, informatory, ulotki, plakaty, pocztówki, gry) towarzyszące wystawom i innym wydarzeniom, w których uczestniczy Muzeum.

Kontakt:


Redakcja:
redakcja@mnk.pl

Sylwester Oruba
Kierownik Wydawnictwa

Joanna Popielska-Michalczyk
p.o. Kierownika Wydawnictwa

Redaktorka prowadząca
tel. +48 12 433 55 38
jpopielska@mnk.pl

Tomasz Pasteczka
Redaktor prowadzący
tel. +48 12 433 55 92
tpasteczka@mnk.pl

Anna Kowalczyk
Redaktorka prowadząca
tel. +48 12 433 55 91
akowalczyk@mnk.pl

Sylwia Łopatecka
Sekretarz redakcji
tel. +48 12 433 55 39
slopatecka@mnk.pl

Dystrybucja wydawnictw:
kontakt@eksiegarnia.mnk.pl
Katarzyna Mosur

Sprzedaż i marketing
tel. + 48 12 433 57 26
kmosur@mnk.pl

Agnieszka Żurek
Administracja dystrybucyjna
Tel. +48 12 433 55 94
azurek@mnk.pl

Grażyna Juda
Magazyn wydawnictw
tel. +48 12 433 56 49
gjuda@mnk.pl

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję