Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Edukacja w MNK

Edukacja w MNK

Edukacja w MNK

Edukacja muzealna to - według nas - rodzaj mostu łączącego twórcę z odbiorcą, przeszłość z teraźniejszością oraz instytucję kulturalną i jej gości. 


Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest zintegrowanie dwóch zasadniczych kwestii – estetycznej przyjemności obcowania z dziełem sztuki oraz satysfakcji płynącej z poznania warsztatu i interpretacji – Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie przygotowuje programy zarówno z myślą o profesjonalistach, jak i amatorach sztuki.

Pracujemy w zespołach tworzących ofertę edukacyjną dla różnych grup odbiorców (szkół i nauczycieli, dorosłych, studentów, dzieci i rodzin oraz grup narażonych na społeczne wykluczenie). Programy realizowane przez Muzeum dostosowane są do indywidualnych potrzeb naszych gości i stwarzają nie tylko możliwość pogłębienia wiedzy na temat sztuki i kultury, ale również spojrzenia na nie w niestandardowy sposób.

Głównym celem wszystkich działań edukacyjnych jest pomoc w interpretacji dzieł sztuki prezentowanych na ekspozycjach stałych MNK oraz podczas wystaw czasowych. Jednym z najważniejszych założeń naszej pracy jest nie tyle przedstawienie gotowych rozwiązań, co próba przekazania narzędzi niezbędnych w poznawaniu świata sztuki.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję