Rodzice i dzieci
Macie ochotę obejrzeć wystawy w Muzeum, ale nie wiecie, jak zorganizować wizytę, by była ciekawa i wartościowa dla każdego członka rodziny? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem, dzięki któremu dobrze przygotujecie się do zwiedzania, a Wasza wizyta będzie dobrą zabawą.
Coś na pamiątkę? Zakładkę, breloczek, torbę z nadrukiem, notesik, magnesik…? A może książkę? Podczas wizyty w muzeum chętnie zaglądamy do muzealnych sklepików, szukamy pamiątek z wizerunkami ulubionych dzieł sztuki, drobiazgów, które utrwalą miłe wspomnienia i upominków dla najbliższych.
Każdy z nas zna to uczucie, gdy stawszy się posiadaczem jakiegoś cennego skarbu, pragnie go chronić i ukryć przed oczami ciekawskich. Najlepiej w miejscu zamkniętym na klucz. Okazuje się jednak, że istnieją kolekcje skarbów, które choć bardzo cenne, powstały właśnie po to, by je otworzyć i wszystkim ciekawskim udostępnić. Aby to jednak zrobić, należy pokonać skomplikowane zamki, szyfry i kody. Każdą kolekcję otwiera bowiem inny klucz, którego najpierw trzeba poszukać.
Podczas ferii zimowych zapraszamy na warsztaty, na których wspólnie z dziećmi otworzymy zamkniętą przez wiele lat Kolekcję Książąt Czartoryskich i poszukamy kluczy do innych muzealnych kolekcji.
Podczas ferii zimowych zapraszamy na warsztaty, na których wspólnie z dziećmi otworzymy zamkniętą przez wiele lat Kolekcję Książąt Czartoryskich i poszukamy kluczy do innych muzealnych kolekcji.
Czy sztuka jest ludziom potrzebna, jak można ją wykorzystać, czego nas uczy? Cykl warsztatów weekendowych dla dzieci w wieku 10-13 lat.
Warsztaty dla najmłodszych dzieci. Muzealnym debiutantom niestraszna jest ani rozlana farba, ani zamoczone w niej dłonie. Raczkujący amatorzy sztuki (0-1, 1–3 oraz 3–5 lat) uczą się przez zabawę.
To warsztaty artystyczne, których uczestnicy odwiedzają galerie stałe oraz wystawy czasowe. Zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat.
Cykl spotkań dla dzieci (4-7 lat) odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odegra improwizacja i interakcja z widzem.
Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.
Dzieci i rodziców, którzy w popołudniowym biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w Muzeum.
Dzień jak co dzień. Pobudka o 6:30, szybki prysznic i śniadanie, teczka z bardzo ważnymi dokumentami złapana w biegu i poprawienie krzywo zapiętych guzików – czy tak wygląda dzień pracy artysty? Kiedy właściwie wychodzi do pracy i czy ma szefa?
Mała Ambasada Muzealna (o wdzięcznym skrócie MAMBA) to grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat, która corocznie realizuje jedno główne zadanie ustalone w porozumieniu z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Aktywność Małych Ambasadorów ma popularyzować zbiory i działalność muzeum.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla dzieci w różnym wieku
Mamy, ojców, dziadków, babcie, ciocie i nianie zapraszamy na oprowadzanie po naszych galeriach i wystawach. Każde ze spotkań potrwa około godziny, tak by nie znużyć małych towarzyszy, a równocześnie zadowolić dorosłych.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do skorzystania z rodzinnej ścieżki zwiedzania Muzeum Narodowego w Krakowie.
Zapraszamy do samodzielnego rodzinnego zwiedzania Galerii "Broń i Barwa w Polsce" w Gmachu Głównym MNK specjalnie przygotowaną ścieżką.