Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wirtualne ścieżki

Wirtualne ścieżki

Muzeum Książąt Czartoryskich można zwiedzić także wirtualnie - w ramach spacerów online można zobaczyć wybrane sale stałej ekspozycji i poszerzyć swoją wiedzę o kolekcji Czartoryskich. Wirtualnie pokazujemy takie dzieła sztuki jak Krajobraz z miłosiernym samarytaninem Rembrandta, Dama z gronostajem Leonarda da Vinci, a także narodowe pamiątki m.in. umieszczone w gablocie ze Szkatułą Królewską.

Zapraszamy na ścieżki zwiedzania.

Muzeum Książąt Czartoryskich:


Każda ze ścieżek zwiedzania dostępna jest w 5 wersjach:

  • Język polski z lektorem
  • Język angielski z lektorem
  • Język migowy
  • Audiodeskrypcja
  • Język uproszczony (ETR)

 

Odpowiednią wersję językową można wybrać na panelu startowym – należy zaznaczyć ikonę, a następnie kliknąć „start”. Wersję językową można zmienić także w trakcie spaceru z menu rozwijanego w prawym górnym rogu, wybierając ikonę flag. W rozwijanym menu znajduje się też opcja włączenia/wyłączenia muzyki, włączenia/wyłączenia punktów przejścia po sali oraz włączenia opcji wyświetlania na pełny ekran.

 

Ikony w prawnym dolnym rogu pozwalają na odnalezienie na sali eksponatów, do których przygotowane zostały opisy merytoryczne: można odnaleźć je poprzez miniatury dzieł sztuki, a także z panelu planu sali.

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego:

 
Dzieła Wyspiańskiego zajmują w naszych zbiorach wyjątkowe miejsce również dlatego, wiele z nich stworzył w jednej z najdelikatniejszych technik - na papierze. To powód, dla którego Stary Spichlerz przy pl. Sikorskiego możecie odwiedzać tylko w wybrane dni tygodnia. Jest to również powód dla którego część ekspozycji musi być cyklicznie podmieniana. Wirtualny spacer pozowała przybliżyć pierwszą odsłonę ekspozycji w oddziale. Spacer dostępny jest w języku polskim oraz angielskim, z audiodeskrypcją oraz w języku uproszczonym (ETR)


Dom Matejki:

Dom Matejki to najstarsze w Polsce muzeum biograficzne.  Powstało w 1898 roku krakowskiej kamienicy w której urodził, mieszkał wraz z rodziną i tworzył najwybitniejszy polski malarz nurtu historyzmu. Od 1904 roku Dom Matejki jest częścią Muzeum Narodowego w Krakowie.  

Sukiennice:

Sukiennice – wielka hala handlowa wzniesiona w XIII wieku pośrodku Rynku Głównego – rozbudowane w XIV wieku w stylu gotyckim, gruntownie przekształcone w połowie XVI wieku w stylu renesansowym, po restauracji w latach 1877–1879 zaczęły pełnić funkcję reprezentacyjną; odbywały się tu wielkie bale i uroczystości patriotyczne. Ze względu na położenie i charakter sale I piętra gmachu Sukiennic stały się pierwszą siedzibą Muzeum Narodowego w Krakowie. Początkowo przestrzeń tę Muzeum dzieliło z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję