Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Ekspozycje stałe
Wszystkie
Pokaż oddział

zobacz także
wystawy czasowe

27.08.2021
28.11.2021
Dom Mehoffera
Dworek w Jankówce. Pokaz obrazu Józefa Mehoffera ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach

Dworek w Jankówce. Pokaz obrazu Józefa Mehoffera ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach

W jesieni 1907 roku, realizując marzenie o własnym domu z ogrodem, Józef Mehoffer zakupił osiemnastowieczny modrzewiowy dwór we wsi Jankówka na Pogórzu Wielickim, który był jego własnością do 1917 roku. Był on usytuowany na wzgórzu, z którego – jak pisze Jadwiga Mehofferowa – „ponad korony zdziczałego sadu rozpościerał się szeroko widok na półkola górskich łańcuchów”: widoczne były szczyty Beskidu, niekiedy też Tatry.

29.12.2020
19.12.2021
Muzeum Czapskich
Gdzie Rzym, gdzie Krym... Mennictwo Złotej Ordy i Chanatu Krymskiego

Gdzie Rzym, gdzie Krym... Mennictwo Złotej Ordy i Chanatu Krymskiego

Powstanie na początku XIII w. imperium mongolskiego było dziełem Czyngis-chana (ok. 1162–1227), jednego z największych wodzów wszech czasów. Już za życia podzielił on państwo pomiędzy swoich czterech synów. Najbardziej na zachód wysunięta część imperium, nazywana Złotą Ordą (lub tradycyjnie Ułusem Dżocziego), obejmowała rozległe terytoria Europy Wschodniej i północną część Azji Środkowej. Największy rozkwit Złotej Ordy (1242–1502) nastąpił w 1. połowie XIV w., ale już kilkanaście lat później rozpoczął się jej upadek. W XV w. Półwysep Krymski, stanowiący przez dwa wieki jej integralną część, przeszedł w ręce autonomicznej dynastii Girejów, którzy utworzyli niezależny Chanat Krymski (1441–1783).

09.10.2021
30.01.2022
Young Poland: An Arts and Crafts Movement, 1890-1918

Young Poland: An Arts and Crafts Movement, 1890-1918

Ekspozycja jest wynikiem współpracy pomiędzy Muzeum Narodowym w Krakowie, William Morris Gallery i Instytutem Kultury Polskiej w Londynie.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję