Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar

Ekspozycje stałe
Wszystkie
Pokaż oddział

zobacz także
wystawy czasowe

22.02.2019
30.06.2019
Moc natury. Henry Moore w Polsce

Moc natury. Henry Moore w Polsce

Muzeum Narodowe w Krakowie wspólnie z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Henry Moore Foundation organizuje wystawę pod hasłem "Moc natury. Henry Moore w Polsce". Henry Moore (1898 - 1986) już za życia ogłoszony klasykiem nowoczesności, przez wielu specjalistów uważany jest za największego rzeźbiarza XX wieku.

20.03.2019
12.05.2019
EUROPEUM
Pokaz obrazu

Pokaz obrazu "Bukiet kwiatów" Jana van Osa

Wszystkich tęskniących za widokiem wiosny, kwiatów i motyli zapraszamy serdecznie do Ośrodka Kultury Europejskiej EUROPEUM, gdzie można już oglądać prezentowany na pokazie specjalnym „Bukiet kwiatów” Jana van Osa.

07.03.2019
09.06.2019
Dom Matejki
Wit Stwosz w twórczości Jana Matejki

Wit Stwosz w twórczości Jana Matejki

Przejmujący portret ślepego starca, ukazanego na tle gotyckiego maswerku i prowadzonego przez skupioną czarnowłosą dziewczynę poruszał serca krakowian - i taki właśnie był jego cel. Dochód ze sprzedaży biletów umożliwiających zobaczenie ukończonego w roku 1865 obrazu „Wit Stwosz z wnuczką” oraz zakupu fotografii przedstawiających to dzieło Jan Matejko postanowił przeznaczyć na restaurację ołtarza w kościele Mariackim. Od 7 marca 2019 r. obraz można oglądać na wystawie „Wit Stwosz w twórczości Jana Matejki” w domu artysty, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Floriańskiej 41.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję