Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Koncerty w MNK

Koncerty w MNK

Zapraszamy na koncerty organizowane w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Wstęp na koncerty jest wolny.

Wydarzenia w cyklu

07.03.2020
18:00
Gmach Główny
Koncert

Koncert. Finisaż wystawy Jan Hrynkowski. Opowieść artysty

Mark Shepherd jako muzyk, kompozytor i tekściarz, rozpoczął swoją sceniczną przygodę ponad 30 lat temu w północnej Anglii. Oczarowany nutą swingu i ekspresją jazzu, stał się wiernym miłośnikiem tego gatunku muzyki, a trąbka jest jego wiernym kompanem i przyjacielem. Muzyka to dla niego część jego samego. To powiew ciepłego wiatru i uśmiech szczęśliwych ludzi. Inspiracje czerpie jak większość artystów z życiowych doświadczeń i przeżyć oraz wewnętrznej energii i są one wyczuwalne w jego głosie, muzyce i tekstach.
10.01.2020
18:00
Dom Matejki
Finisaż

Wit Stwosz w twórczości Jana Matejki – od realium do obrazu. Finisaż

Matejko kilkukrotnie przedstawiał wydarzenia związane z postacią Wita Stwosza, pod którego urokiem był od lat młodzieńczych. W roku 1855 w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych namalował Wita Stwosza jako dziecko, jasnowłosego chłopca wspartego o księgę i trzymające­go nóż do rzeźbienia. Podarował ten obraz doktorowi Kopczyńskiemu, prawdopodobnie tytułem honorarium za lecze­nie – mówi kurator wystawy kustosz Marta Kłak-Ambrożkiewicz – Zarówno postać rzeźbiarza, jak ołtarz w Bazylice Mariackiej stanowiły dla Jana Matejki bogate źródła inspiracji.
21.03.2015
16:00
Muzeum Szymanowskiego
Koncert

Wręczenie nagrody Fundacji im. K. Szymanowskiego

Zakopiańska "Atma" – tak ukochana przez Karola Szymanowskiego góralska chałupa, w której odnalazł dla siebie dom – tętni życiem i rozbrzmiewa muzyką. W sobotę, 21 marca 2015, o godz. 16.00 Fundacja im. Karola Szymanowskiego wręczy w "Atmie" swoją doroczną nagrodę profesorowi Edwardowi Bonieckiemu – za książkę "Ja niegdyś Roger. Studia i szkice literackie o Karolu Szymanowskim".
Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję