Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w Atmie

W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego

Cykl: Koncerty w Atmie
W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego

MNK Szymanowski

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
03.10.2016
poniedziałek
18:00
wstęp wolny
W poniedziałek 3 października w ATMIE świętować będziemy 134. urodziny Karola Szymanowskiego - twórcy Harnasiów.
Z recitalem wystąpi utalentowany młody pianista Krzysztof Książek, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. W programie recitalu znajdą się utwory Fryderyka Chopina (Fantazja f-moll op. 49 i Sonata h-moll op. 58) oraz 4 Mazurki op. 50 Karola Szymanowskiego.

Spotkanie w muzyce obu kompozytorów nie jest przypadkowe: Chopin był dla Szymanowskiego niekwestionowanym autorytetem i wzorcem ponadczasowego piękna. Autor Harnasiów podkreślał, że polskość Chopinowskich dzieł nie podlega dyskusji: nie jest ona jednak czymś płytkim czy powierzchownym, lecz niesie z sobą wartości głębokie. Takie, które każdy twórca powinien odczytać i zrozumieć.

Wstęp na koncert wolny – serdecznie zapraszamy!

Krzysztof Książek ur. 1992 r. w Krakowie. Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. W latach 2005-2016 kształcił się pod okiem prof. Stefana Wojtasa, najpierw jako uczeń POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, a następnie Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom licencjacki). W 2016 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Laureat najwyższych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: The International Chopin Piano Competition - I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna (Lwów, Ukraina 2010), The II American Paderewski Piano Competition - II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013), IX Międzynarodowy Konkurs im. I.J. Paderewskiego - nagroda specjalna dla najlepszego Polaka, który awansował do półfinału, lub finału konkursu ( Bydgoszcz 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina- I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie - II nagroda (Warszawa 2015). Koncertował w Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, RPA, USA, Maroku, Polsce, na Słowacji, na Ukrainie i na Węgrzech. Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, także programu stypendialnego „Młoda Polska”. W latach 2005-2011 był objęty programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin
Karol Szymanowski

Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz

Zobacz także:
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję