Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego

Cykl: Koncerty w MNK
W świecie muzyki i wartości Karola Szymanowskiego

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
03.10.2016
poniedziałek
18:00
wstęp wolny
W poniedziałek 3 października w ATMIE świętować będziemy 134. urodziny Karola Szymanowskiego - twórcy Harnasiów.
Z recitalem wystąpi utalentowany młody pianista Krzysztof Książek, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. W programie recitalu znajdą się utwory Fryderyka Chopina (Fantazja f-moll op. 49 i Sonata h-moll op. 58) oraz 4 Mazurki op. 50 Karola Szymanowskiego.

Spotkanie w muzyce obu kompozytorów nie jest przypadkowe: Chopin był dla Szymanowskiego niekwestionowanym autorytetem i wzorcem ponadczasowego piękna. Autor Harnasiów podkreślał, że polskość Chopinowskich dzieł nie podlega dyskusji: nie jest ona jednak czymś płytkim czy powierzchownym, lecz niesie z sobą wartości głębokie. Takie, które każdy twórca powinien odczytać i zrozumieć.

Wstęp na koncert wolny – serdecznie zapraszamy!

Krzysztof Książek ur. 1992 r. w Krakowie. Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. W latach 2005-2016 kształcił się pod okiem prof. Stefana Wojtasa, najpierw jako uczeń POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, a następnie Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom licencjacki). W 2016 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Laureat najwyższych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych: The International Chopin Piano Competition - I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna (Lwów, Ukraina 2010), The II American Paderewski Piano Competition - II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013), IX Międzynarodowy Konkurs im. I.J. Paderewskiego - nagroda specjalna dla najlepszego Polaka, który awansował do półfinału, lub finału konkursu ( Bydgoszcz 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina- I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie - II nagroda (Warszawa 2015). Koncertował w Japonii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, RPA, USA, Maroku, Polsce, na Słowacji, na Ukrainie i na Węgrzech. Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, także programu stypendialnego „Młoda Polska”. W latach 2005-2011 był objęty programem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.

W PROGRAMIE:

Fryderyk Chopin
Karol Szymanowski

Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz

Zobacz także:
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję