Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Koncert Roberta Andersa

Cykl: Koncerty w MNK
Koncert Roberta Andersa

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
15.10.2017
niedziela
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka na koncert Roberta Andersa organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa.

W PROGRAMIE:

 • W. A. Mozart – Fantazja d-moll KV 397 Sonata D-dur KV 284 I. Allegro II.
  Rondeau en Polonaise: Andante III. Andante (Temat z wariacjami)
 • D. Pejačević (1885-1923) – Dwa Intermezza op. 38 nr 1 Fis-dur
  nr 2 Es-dur
  Humoreska op. 54a
 • C. Debussy – Images Zeszyt I I. Reflets dans l’eau II. Hommage à Rameau
  III. Mouvement
 • F. Liszt – Les cloches de Gèneve (Dzwony Genewy) Harmonies du soir (Harmonie
  wieczorne)
 • F. Busoni – Introdukcja i Capriccio (Paganinesco)

Robert Andres - Ukończył Akademię Muzyczną w Zagrzebiu, a następnie studiował w Konserwatorium w Petersburgu u Svetozarova, ucznia wielkiego rosyjskiego pianisty Sofronitskiego (zięcia A. Skriabina). Studiował także w Wiedniu i Stanach Zjednoczonych – jako stypendysta fundacji Fulbrighta na uniwersytecie w Kansas w klasie znanego portugalskiego pianisty Sequeira Costa. Tam uzyskał tytuł doktora nauk muzycznych w specjalności gra fortepianie oraz magistra muzykologii.

Robert Andres występował z recitalami, jako solista z orkiestrami oraz podczas koncertów muzyki kameralnej w wielu krajach europejskich, a także w Wenezueli i USA. Obecnie wykłada w Konserwatorium Muzycznym na Maderze (Portugalia). Jest często zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich oraz jako juror międzynarodowych konkursów.

Od 1997 roku jest Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Stowarzyszenia Przyjaciół Konserwatorium na Maderze. Liczne artykuły autorstwa Andresa ukazały się w różnych prestiżowych czasopismach muzycznych, encyklopediach i magazynach. W roku 2001 roku wydawnictwo The Scarecrow Press (USA) opublikowało książkę Roberta Andresa traktującą o naukowym podejściu do początków rozwoju techniki fortepianowej.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję