Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Koncert Roberta Andersa

Cykl: Koncerty w MNK
Koncert Roberta Andersa

Pałac Biskupa Erazma Ciołka

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
15.10.2017
niedziela
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy do Pałacu Biskupa Erazma Ciołka na koncert Roberta Andersa organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Królewskiego Miasta Krakowa.

W PROGRAMIE:

 • W. A. Mozart – Fantazja d-moll KV 397 Sonata D-dur KV 284 I. Allegro II.
  Rondeau en Polonaise: Andante III. Andante (Temat z wariacjami)
 • D. Pejačević (1885-1923) – Dwa Intermezza op. 38 nr 1 Fis-dur
  nr 2 Es-dur
  Humoreska op. 54a
 • C. Debussy – Images Zeszyt I I. Reflets dans l’eau II. Hommage à Rameau
  III. Mouvement
 • F. Liszt – Les cloches de Gèneve (Dzwony Genewy) Harmonies du soir (Harmonie
  wieczorne)
 • F. Busoni – Introdukcja i Capriccio (Paganinesco)

Robert Andres - Ukończył Akademię Muzyczną w Zagrzebiu, a następnie studiował w Konserwatorium w Petersburgu u Svetozarova, ucznia wielkiego rosyjskiego pianisty Sofronitskiego (zięcia A. Skriabina). Studiował także w Wiedniu i Stanach Zjednoczonych – jako stypendysta fundacji Fulbrighta na uniwersytecie w Kansas w klasie znanego portugalskiego pianisty Sequeira Costa. Tam uzyskał tytuł doktora nauk muzycznych w specjalności gra fortepianie oraz magistra muzykologii.

Robert Andres występował z recitalami, jako solista z orkiestrami oraz podczas koncertów muzyki kameralnej w wielu krajach europejskich, a także w Wenezueli i USA. Obecnie wykłada w Konserwatorium Muzycznym na Maderze (Portugalia). Jest często zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich oraz jako juror międzynarodowych konkursów.

Od 1997 roku jest Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Stowarzyszenia Przyjaciół Konserwatorium na Maderze. Liczne artykuły autorstwa Andresa ukazały się w różnych prestiżowych czasopismach muzycznych, encyklopediach i magazynach. W roku 2001 roku wydawnictwo The Scarecrow Press (USA) opublikowało książkę Roberta Andresa traktującą o naukowym podejściu do początków rozwoju techniki fortepianowej.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję