Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

MUZYKA CHOPINA I SZYMANOWSKIEGO. KONCERT W MNK MEHOFFER

Cykl: Koncerty w MNK
MUZYKA CHOPINA I SZYMANOWSKIEGO. KONCERT W MNK MEHOFFER

MNK Mehoffer

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
10.12.2023
niedziela
16:00 - 17:00
bilety
Koncert fortepianowy w wykonaniu Michała Basisty w Domu Józefa Mehoffera. Wydarzenie towarzyszące wystawie „Śpiewaczka. Arcydzieło Józefa Mehoffera ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki im. B. G. Woźnickiego”.

Wykonawca:

Michał Basista – student Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, laureat ponad 60 konkursów o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2017 roku ukończył z wyróżnieniem PSM I stopnia w Myślenicach. W roku 2023 ukończył POSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Mileny Kędry z wynikiem celującym z instrumentu głównego. Michał Basista jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pięciokrotnym stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

W programie:

Karol Szymanowski (1882-1937)

 

z cyklu Maski op. 34:

-             Szeherezada

-             Serenada Don Juana

 

Fryderyk Chopin (1810-1849)

 

Mazurki op. 59:

nr 1 – a-moll

nr 2 – As-dur

nr 3 – fis-moll

 

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

 

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

 

Słowo o muzyce:

Dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz, prof. AMKP w Krakowie, Kurator ds. programowych w Muzeum Karola Szymanowskiego w wilii „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

Wstęp wolny


Słowa kluczowe: koncert, MNK Mehoffer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję