Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

koncert FELIX PIANO TRIO

Cykl: Koncerty w MNK
koncert FELIX PIANO TRIO

Pałac Biskupa Erazma Ciołka

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
08.05.2022
niedziela
18:00
wstęp wolny
Włoski Instytut Kultury w Krakowie

oraz

Konserwatorium Krakowskie im . Witolda Lutosławskiego zapraszają na koncert PIANO FELIX TRIO (Włochy)

WSTĘP WOLNY
PROGRAM

 

Ludwig van Beethoven Trio B-dur, Op. 11 “Gassenhauer”
Allegro con brio
Adagio
Tema con variazioni. Allegretto


Fryderyk Chopin Trio g-moll, Op. 8
Allegro con fuoco
Scherzo. Con moto, ma non troppo
Adagio. Sostenuto
Finale. Allegretto


Rustichelli-Morricone-Trovajoli-Cicognini Age&Scarpelli Suite 1 (opr. Fabrizio Siciliano)
Signore e Signori
Sedotta e abbandonata
Il buono, il brutto, il cattivo
C’eravamo tanto amati
La banda degli onesti

 

Catia Capua – fortepian, ukończyła Konserwatorium „Santa Cecilia” w Rzymie pod kierunkiem Maestro Rodolfo Caporali. W tym samym konserwatorium ukończyła z wyróżnieniem studia kameralistyki kierunkiem Maestro Luciano Cerroniego. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. konkursu Campi Flegrei w Pozzuoli, Międzynarodowego Konkursu Villar Perosa, A.M.A. Kalabria Lametia Termae oraz Torneo Internazionale di Musica. Jest założycielką Associazione Musicale Amadé w Rzymie.

Matteo Scarpelli – wiolonczela, ukończył studia wiolonczelowe i kameralne w Konserwatorium Santa cecilia w Rzymie pod kierunkiem Mario Centurione i Marco Lenzi, a następnie uzyskał tytuł magistra muzyki w Narodowej Akademii św. Cecylii pod kierunkiem Felixa Ayo. W dziedzinie muzyki rozrywkowej współpracował z orkiestrą symfoniczną RAI w trzech edycjach San Remo Festival. Występował również na koncertach oraz nagraywał z najważniejszymi włoskimi i zagranicznymi muzykami, m.in. Lucio Dalla, Pino Daniele, Fiorella Mannoia, Claudio Baglioni, Gianni Morandi, Renato Zero, Andrea Bocelli, Adriano Celentano, Ray Charles, Mercer Ellington , Dee Dee Bridgewater i innych. Jest kierownikiem katedry wiolonczeli w Konserwatorium im. A. Caselli w Aquila i wykłada w Marymount International School.

Riccardo Renato Bonaccini – skrzypce, naukę gry na skrzypcach rozpoczął u Maestro Ivana Kriwensky'ego w Mediolanie w wieku sześciu lat. Następnie kontynuował naukę w Konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie gdzie wyróżniony został nagrodą Rzymskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzyki i zaproszony do udziału w koncercie w Sali Audytoryjnej Konserwatorioum. W tym samym czasie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem Corrado Romano (byłego nauczyciela słynnego włoskiego skrzypka Uto Ughi) uzyskując dyplom z wyróżnieniem za doskonałość i wirtuozerię. Na zakończenie kursu został wybrany do udziału w koncercie w Victoria Hall w Geneva Max Bruch z Orkiestrą Szwajcarii Romańskiej. Obecnie jest głównym nauczycielem skrzypiec w konserwatorium G. da Venosa w Potenza.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję