Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Espresso Concerts w Gmachu Głównym

Espresso Concerts w Gmachu Głównym

26.06.2022
niedziela
12:00
bilety

Szanowni Państwo,

w niedzielę 26 czerwca  br.  wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia zapraszamy do Gmachu Głównego na trzeci koncert  z cyklu „Espresso Concerts”

#3: Espresso z Bruchem

Wykonawcy:

Sara Kupc skrzypce

Justyna Duda-Krane skrzypce

Danuta Augustyn skrzypce

Katarzyna Balas skrzypce

Elżbieta Gromada altówka

Ewa Szczepańska-Chwast altówka

Alina Dorożyńska wiolonczela

Łukasz Mazanek kontrabas

Program:

Max Bruch Oktet smyczkowy B-dur

Raz w miesiącu, w samo południe w różnych oddziałach Muzeum mamy okazję posłuchać dźwięków muzyki klasycznej rozpisanej na smyczkowe brzmienie Sinfonietty Cracovii. Koncert połączony  jest z krótką prezentacją wybranego dzieła sztuki. Repertuar wykonywany przez muzyków nawiązuje do prezentowanego obrazu,  rzeźby, epoki, tematu lub  nastroju.

Dla uczestników koncertu przygotowana jest również filiżanka kawy.

Koncert rozpocznie się o godz. 12.00.

W kolejnym spotkaniu z muzyką i sztuką w cyklu Koncerty Espresso Sinfonietta Cracovia wystąpi w oktecie, a dziewiątą bohaterką koncertu będzie zagadkowa rzeźba z niedawno zainaugurowanej ekspozycji XX-XXI. RZEŹBA, której tajemnice dla uczestników koncertu odsłoni Agata Małodobry, kuratorka Muzeum Narodowego w Krakowie. Rozmowę poprowadzi Magdalena Wojewoda-Mleczko, dyrektor programowa RMF Classic.

W programie muzycznym Oktet Maxa Brucha, o którym tak pisze dla nas Mateusz Borkowski: „Niemiecki kompozytor Max Bruch przeszedł do historii przede wszystkim jako twórca późnoromantycznych, ale utrzymanych w tradycyjnym stylu dzieł, na czele z popularnym Koncertem skrzypcowym g-moll, który na stałe wszedł do repertuaru skrzypcowego. Zważywszy na czas, w którym tworzył, czyli drugą połowę XIX wieku i początek XX wieku, uważany był wręcz za muzycznego konserwatystę. Oktet smyczkowy B-dur op. posth. pochodzi z ostatniego okresu twórczości, kiedy to Bruch skupiał się na małych składach wykonawczych". Z kolei muzykolog  D. F. Tovey pisał tak: „Bruchowi naprawdę łatwo przychodzi pisanie pięknych utworów, w gruncie rzeczy jest to bowiem u niego instynktowne".

Bilet wstępu na koncert to także zaproszenie na kawę oraz do bezpłatnego zwiedzania jednej ze stałych ekspozycji Muzeum Narodowego w Krakowie: XX + XXI. GALERIA SZTUKI POLSKIEJ.

Patronem medialnym cyklu Koncerty Espresso jest RMF Classic.

Bilety dostępne na stronie: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1177-koncert-espresso-3-77351?id=407586