Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Koncert Duetu pianistycznego na cztery ręce Ciro Noto & Simone Sarno

Koncert Duetu pianistycznego na cztery ręce Ciro Noto & Simone Sarno

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
01.02.2020
sobota
17:00
wstęp wolny
Sala Cnót, Galeria „Sztuka Dawnej Polski. XII–XVIII wiek”

Ciro Noto i Simone Sarno grają w duecie od lat 80. i wciąż umacniają swe partnerstwo artystyczne. Chociaż wywodzą się z różnych doświadczeń jako soliści i wykonawcy muzyki kameralnej odkrywają, że mogą łączyć swoje talenty artystyczne w naturalny sposób. Są zdobywcami wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.; zdobyli pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie „Soliva”, w 9 Krajowym Konkursie „K. Czerny” w Torre Pellice, w Krajowym Konkursie „Citta di Osimo”. Zagrali niezliczoną ilość koncertów i recitali, prezentując programy o wysokiej trudności w zakresie techniki muzycznej.

Franz Schubert  (1797-1828)                            FANTAZJA f-moll D.940

Johannes Brahms (1833-1897)                          WALCE NA CZTERY RĘCE op. 39

Antonin Dvořák (1841-1904)                            TAŃCE SŁOWIAŃSKIE op. 46

Ciro Noto, urodzony w Turynie w 1969 roku, rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku trzech lat, i już w wieku siedmiu lat miał miejsce jego pierwszy publiczny występ. Od tego czasu występował w niezliczonych włoskich miastach jako solista, w duecie, w różnych zespołach kameralnych oraz jako solista i dyrygent. Ukończył z wyróżnieniem studia w Konserwatorium Muzycznym „G. Verdi ”w Turynie, a następnie kontynuował doskonalenie artystyczne u Brigitte Meyer w Lozannie.
Wziął udział w swoim pierwszym konkursie pianistycznym w wieku 9 lat i od tego czasu uczestniczył  w ponad trzydziestu konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając wiele pierwszych nagród.
Został powołany do jury ważnych krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym „Brahms Competition” i „Anton Rubinstein” w  Acqui Terme, oraz  Konkursu Pianistycznego w Sestri Levante.
Był dyrektorem artystycznym i koordynatorem muzycznym stowarzyszeń kulturalnych, takich jak Stowarzyszenie Pro Arte w Turynie, z którym stworzył i jest gospodarzem pięćdziesięciu edycji krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz ważnych festiwali muzycznych.
Niedawno koncertował z prestiżowymi orkiestrami wykonując Rhapsody In Blue Gershwina oraz Koncert A-moll Mendelssohna na fortepian i orkiestrę smyczkową.
Obecnie jest nauczycielem gry na fortepianie w Instytucie Obywatelskim „Rocca” w Albie.

 

Simone Sarno urodził się  w 1969 r. w Turynie gdzie ukończył studia pianistyczne w Konserwatorium „G. Verdi ”. Brał udział w kursach specjalizacyjnych akademii w Portogruaro oraz Imola, w Wyższej Szkole Muzycznej w Aosta z Maestro P. Masi, oraz w Wyższej Szkole Doskonalenia Muzycznego w Saluzzo. 
Brał udział w licznych konkursach krajowych i międzynarodowych zawsze znajdując się na premiowanych nagrodami miejscach.
Współpracował z Teatrem Operowym w Turynie w sezonie teatralnym 1994/95 oraz
z chórem „S. Tempia ”z Turynu w sezonie koncertowym 1995/96.
Prowadzi działalność koncertową jako solista i kameralista występując często z uznanymi gwiazdami sceny operowej.

Począwszy od 1988 roku po dzień dzisiejszy współpracuje z Muzycznym Stowarzyszeniem Kulturalnym Regionu Piemontu i Doliny dAosta prowadząc działalność dydaktyczną i koncertową. Od 1999 roku jest nauczycielem gry na fortepianie w Instytucie Muzycznym im. Rossiniego w miejscowości Cossato pełniąc również funkcję dyrektora tego Instytutu.

Współpracował z licznymi włoskimi teatrami muzycznymi oraz jako wykładowca z Wyższą Szkołą Doskonalenia Muzycznego w Saluzzo . 
Od 2004 do 2014 roku współpracował z  St. Mary's College of Maryland (U.S.A.) przy organizacji Festiwalu Muzycznego w Alba.
Obecnie jest nauczycielem gry na fortepianie w Liceum Muzycznym „Lagrangia” w Vercelli.WSTĘP WOLNY

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję