Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Multimedialne widowisko: 4 PORY ROKU HD

Cykl: Koncerty w MNK
Multimedialne widowisko: 4 PORY ROKU HD

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
05.08.2018
niedziela
19:00
bilety
"I wnet się rozchodzi nad pola i drzewa Szmer kwiatów, traw i liści w noworodnej pysze, Kózka drzemiąc na słońcu gnuśnie się wygrzewa; Wiejska kobza ją do snu łagodnie kołysze".
Opis tej sielskiej rzeczywistości znajdujemy w jednym z anonimowych Sonetów towarzyszących koncertom skrzypcowym Antonia Vivaldiego składającym się na słynne Cztery Pory Roku. Cykl ten, napisany w Mantui ok. roku 1720, to pierwsze cztery koncerty spośród 12 dzieł istniejących pod wspólnym tytułem Il cimento dell’Armonia e dell’Invenzione op. 8 (tłumaczone jako Zawody porządku z fantazją).

Trudno oprzeć się żywotności bijącej z pierwszych taktów Wiosny. W dalszym przebiegu kompozycji znajdujemy odgłosy kukułki, turkawki, łuszczaka, szczekanie psa, szum wiatru, szmery strumieni i zbóż, żniwa, letnie nawałnice, polowania, wiejskie tańce, prószenie śniegu, a nawet kroki pijaka i szczękanie zębami z zimna.

Jak dziś odczytujemy ukryte przez Vivaldiego znaki?
Czy są one równie oczywiste jak trzy wieki temu?
Czy jesteśmy wystarczająco wrażliwi?
Jak zabrzmią w połączeniu z najnowszymi technikami wizualnymi?

Fascynujące, multimedialne widowisko z barokową muzyką Antonio Vivaldiego w roli głównej.

Połączenie muzyki historycznej w znakomitym wykonaniu z najnowocześniejszymi technikami multimedialnymi. Prezentację multimedialną na specjalnie przygotowanym przestrzennym ekranie wykona zespół VCtrl & 2deko, do udziału w projekcie zaproszenie przyjęli także: Radosław Kamieniarz - znakomity polski skrzypek barokowy na co dzień występujący z czołowymi polskimi orkiestrami barokowymi (Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Warszawska Opera Kameralna i in.) oraz niezwykle dynamiczna krakowska orkiestra Cornu Copiae, grająca na instrumentach dawnych pod batutą Zygmunta Magiery. Wykonanie będzie krakowską premierą widowiska zrealizowanego na dawnych instrumentach i zgodnie z zasadami historycznego wykonawstwa muzyki dawnej.


Koncert odbędzie się 5 sierpnia o godz. 19:00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie (al. 3 Maja 1)

Antonio Vivaldi (1678-1741)
Cztery Pory Roku (Le quattro stagioni) op.8

Wykonawcy:
Cornu Copiae - orkiestra historyczna
Radosław Kamieniarz - skrzypce barokowe
Karolina Habało - współpraca muzyczna
VCtrl & 2deko team - wizualizacje, multimedia Zygmunt Magiera - kierownictwo muzyczne, dyrygent

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Muzeum Narodowego w Krakowie (Gmach Główny) od wtorku 31 lipca 2018 w godzinach pracy kasy oraz na godzinę przed koncertem.


Organizatorzy: Muzeum Narodowe w Krakowie, Stowarzyszenie ART&SOUND.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję