Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Koncert Krzysztofa Majchrzaka

Krzysztof Majchrzak, foto. Marcin Szpadrowski

Cykl: Koncerty w MNK
Koncert Krzysztofa Majchrzaka

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
11.03.2017
sobota
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy na koncert towarzyszący wystawie "ONNA – piękno, siła, ekstaza” w wykonaniu Krzysztofa Majchrzaka - muzyka, kompozytora i producenta muzycznego.
fot. Marcin SzpadrowskiKrzysztof Majchrzak od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w Europie. Studiował kontrabas klasyczny, ale jako środek wypowiedzi artystycznej wybrał bas elektryczny i gitarę. W latach 80. aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowej fali polskiego jazzu, grając m.in. w takich formacjach, jak „Tie Break”, „New Jazz Band i „Symphonic Sound Orchestra”. Od 1988 roku mieszka i tworzy we Francji.

Międzynarodową renomę zdobył grając w formacjach współtworzonych z muzykami ze światowej czołówki (wśród których są m.in.Grant Calvin Weston, Pete Drungle, Warren Benbow, Philippe "Pipon" Garcia, Tom Bergeron, Michel Godard, Walter Lang, Rick Hollander). Występował na festiwalach i w salach koncertowych Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Nagrał płyty w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Krzysztof Majchrzak z powodzeniem rozwija także karierę solową. Jego muzyczny wszechświat znajduje się na styku różnych kultur muzycznych, od muzyki współczesnej poprzez Harmolodic, muzykę eksperymentalną, etniczną, rock progresywny do open fusion. Praktykuje wszystkie rodzaje improwizacji, szczególnie improwizację „non-idiomatyczną”, pracując wciąż nad swoim oryginalnym i niepowtarzalnym brzmieniem. Interesuje się wszelkimi eksperymentami z pogranicza sztuk – gdzie współegzystują na scenie słowo, dźwięk i muzyka.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję