Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Koncert kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych w PBEC

Cykl: Koncerty w MNK
Koncert kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych w PBEC

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
19.07.2018
czwartek
18:00
wstęp wolny
Jesteście ciekawi, jak Haydn i Mozart słyszeli swoje kompozycje? I w jaki sposób wykonywało się muzykę w dawnych czasach?

Najbliższą okazją, aby się o tym przekonać będzie koncert kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych Quartetto Nero, który odtworzy brzmienie muzyki dawnej Europy. Będzie to kolejny z cyklu koncertów zespołu w przestrzeniach MNK. W programie znajdą się utwory zarówno klasyków wiedeńskich – Haydna i Mozarta, jak i dzieła kompozytorów polskich lub związanych z Polską – Moniuszki i Telemanna.

Wystąpią:

  • Agata Habera – skrzypce
  • Paulina Woś – skrzypce
  • Anna Wieczorek – altówka
  • Katarzyna Cichoń – wiolonczela


Quartetto Nero jest laureatem I miejsca i Nagrody specjalnej na konkursie zespołów kameralnych "II Forum Kameralne Muzyki Dawnej" w Poznaniu (2016). Zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą - wstępował m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Modrej na Słowacji i Kraków Bach Festiwal, a w październiku 2017r. odbyła się pierwsza trasa koncertowa kwartetu w Wielkiej Brytanii. Quartetto Nero zostało również zaproszone do udziału w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej ECOS w Murcji (Hiszpania) jako zespół-rezydent. Najbliższe plany kwartetu obejmują także występ podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej w Utrechcie 2018 podczas serii koncertowej Fringe, promującej młode zespoły kameralne.

Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki z epoki baroku, klasycyzmu i wczesnego romantyzmu, a swoje intrygujące brzmienie zawdzięcza grze na oryginalnych instrumentach historycznych (lub ich kopiach), z użyciem strun jelitowych i smyczków z epoki. Poprzez zachowanie odpowiedniego instrumentarium oraz interpretację zgodną z historycznymi praktykami wykonawczymi, zespół stara się przybliżyć publiczności autentyczne brzmienie dzieł skomponowanych w XVII, XVIII i początkach XIX wieku.

wstęp wolny

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję