{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w MNK

Koncert kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych w PBEC

Cykl: Koncerty w MNK
Koncert kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych w PBEC

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
19.07.2018
czwartek
18:00
wstęp wolny
Jesteście ciekawi, jak Haydn i Mozart słyszeli swoje kompozycje? I w jaki sposób wykonywało się muzykę w dawnych czasach?

Najbliższą okazją, aby się o tym przekonać będzie koncert kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych Quartetto Nero, który odtworzy brzmienie muzyki dawnej Europy. Będzie to kolejny z cyklu koncertów zespołu w przestrzeniach MNK. W programie znajdą się utwory zarówno klasyków wiedeńskich – Haydna i Mozarta, jak i dzieła kompozytorów polskich lub związanych z Polską – Moniuszki i Telemanna.

Wystąpią:

  • Agata Habera – skrzypce
  • Paulina Woś – skrzypce
  • Anna Wieczorek – altówka
  • Katarzyna Cichoń – wiolonczela


Quartetto Nero jest laureatem I miejsca i Nagrody specjalnej na konkursie zespołów kameralnych "II Forum Kameralne Muzyki Dawnej" w Poznaniu (2016). Zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą - wstępował m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Modrej na Słowacji i Kraków Bach Festiwal, a w październiku 2017r. odbyła się pierwsza trasa koncertowa kwartetu w Wielkiej Brytanii. Quartetto Nero zostało również zaproszone do udziału w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej ECOS w Murcji (Hiszpania) jako zespół-rezydent. Najbliższe plany kwartetu obejmują także występ podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej w Utrechcie 2018 podczas serii koncertowej Fringe, promującej młode zespoły kameralne.

Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki z epoki baroku, klasycyzmu i wczesnego romantyzmu, a swoje intrygujące brzmienie zawdzięcza grze na oryginalnych instrumentach historycznych (lub ich kopiach), z użyciem strun jelitowych i smyczków z epoki. Poprzez zachowanie odpowiedniego instrumentarium oraz interpretację zgodną z historycznymi praktykami wykonawczymi, zespół stara się przybliżyć publiczności autentyczne brzmienie dzieł skomponowanych w XVII, XVIII i początkach XIX wieku.

wstęp wolny

Wydarzenie z cyklu