Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Projekt

Projekt "Spektrum"

Projekt "Spektrum"

Muzeum Narodowe w Krakowie jest liderem projektu "Spektrum" w ramach "Erasmus+ Młodzież. Akcja 2 - partnerstwa strategiczne".

MNK realizuje projekt SPEKTRUM w oparciu o bogate i wieloletnie doświadczenie europejskich partnerów w pracy z osobami ze spektrum autyzmu.

Ideą naszych działań jest wypracowanie strategii, dzięki której muzea w Polsce staną się miejscem bardziej przyjaznym osobom ze spektrum autyzmu. W tym celu współpracujemy z instytucjami kultury i ośrodkami badawczymi z Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Belgii.

Elementem działań jest analiza obecnej oferty edukacyjnej, dostępności instytucji kultury, wymiana dobrych praktyk i inspiracja do wypracowania nowych działań w Polsce dla widzów ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

W ramach projektu wspólnie z partnerami pracujemy nad stworzeniem praktycznych narzędzi dla muzeów, które pomogą ocenić, jakie działania instytucja potrzebuje wdrożyć, by być bardziej otwartą na młode osoby z ASD i ich rodziny. Planujemy również szkolenia dla pracowników muzeum, uwrażliwiające na potrzeby osób z autyzmem.

Czas trwania projektu SPEKTRUM: 16.03.2020 - 15.03.2022

Zapraszamy do udziału w ankiecie SPEKTRUM W MUZEUM - do 15 maja 2021 chcemy zebrać jak najwięcej odpowiedzi na temat Waszych doświadczeń i obserwacji na temat korzystania z oferty wystawienniczej.

W przypadku niejasności i pytań, zapraszamy do kontaktu: Beata Cichy: bcichy@mnk.pl i Anna Berkowicz: aberkowicz@mnk.pl - zależy nam na każdym kontakcie, który pomoże nam poszerzyć wiedzę i działać lepiej!

 

Partnerzy:

FARO. Vlaams Steunpunt Voor Cultureel Erfgoed VZW
Center for Museum Education of the Roma Tre University
Roma Tre University
Universidad Nacional De Educacuin a Distancia

Outside in Pathways

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję