Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

ANKIETA - SPEKTRUM W MUZEUM

ANKIETA - SPEKTRUM W MUZEUM

08.02.2021
poniedziałek
Muzeum Narodowe w Krakowie jest liderem projektu "Spektrum" w ramach "Erasmus+ Młodzież. Akcja 2 - partnerstwa strategiczne". We współpracy z instytucjami kultury i ośrodkami badawczymi z Anglii, Włoch, Hiszpanii i Belgii, MNK realizuje projekt SPEKTRUM. Jego ideą jest wypracowanie strategii, dzięki której muzea w Polsce staną się miejscem bardziej przyjaznym osobom ze spektrum autyzmu.

Korzystając z bogatego doświadczenia naszych europejskich partnerów pracujemy nad stworzeniem:

  • zbioru praktycznych wskazówek i nowych rozwiązań do wdrożenia w muzeach w Polsce tak, by były bardziej dostosowane do potrzeb osób o dużej wrażliwości, w spektrum autyzmu, w szczególności młodzieży i dorosłych;
  • praktycznego narzędzia oceny, z którego będzie mogła skorzystać każda instytucja, aby zweryfikować, w jakim stopniu jest otwarta na osoby w spektrum autyzmu i - co za tym idzie - jakie rozwiązania należy wdrożyć aby możliwie najlepiej przygotować muzeum dla gości z ASD i ich rodzin.

Częścią działań projektowych jest analiza obecnej oferty edukacyjnej i dostępności instytucji kultury w Polsce dla widzów ze spektrum autyzmu, poprzez ANKIETĘ.

Zbiorcze, anonimowe wyniki ankiety pomogą nam zapoznać się z obecną ofertą instytucji kultury oraz potrzebami i oczekiwaniami zwiedzających z ASD. Badanie umożliwi nam poznanie dobrych praktyk, a także pomoże w opracowaniu narzędzi dla muzeów i we wdrażaniu nowych rozwiązań, aby bardziej otworzyć się na osoby z większą wrażliwością.

Prosimy o udzielenie odpowiedzi i równocześnie Dziękujemy za Państwa rekomendacje, wskazówki i opinie! Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.

Ankieta dedykowana instytucjom/organizacjom https://forms.gle/bJJaZRfyCY89T5Qo8

Ankieta dedykowana osobom indywidualnym z podopiecznymi  https://forms.gle/vrk3hqEjfcnAY8C27

A
nkieta dedykowana osobom indywidualnym  https://forms.gle/EkGcLYdXY1AXcm1TA 

Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi. Zapraszamy do kontaktu:
Beata Cichy: bcichy@mnk.pl, Anna Berkowicz: aberkowicz@mnk.pl 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję