Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne

Portret Jana Matejki, na który nałożono zielono-fioletowy filtr kolorystyczny z efektem wykropkowania.

MISTRZ Z OBRAZEM? ZRÓBMY TO RAZEM!

Wszyscy mówią, że Matejko to malarz "szkolny", stały punkt programu zarówno w podstawówce, jak i w szkole średniej czy technikum. Ale jak tak naprawdę widzą Matejkę współcześni licealiści? Czy w jego twórczości jest coś, co przykuwa uwagę, jeśli żyje się w XXI wieku i ma się kilkanaście lat? Co mogłoby sprawić, że Matejko zamiast z obowiązkową nudą skojarzy się z… przygodą?
Odpowiedzi na te pytania szukamy razem z uczennicami i uczniami krakowskich liceów, realizując pełen zaskoczeń projekt partycypacyjny „Mistrz z obrazem? Zróbmy to razem!”.

“Którym bohaterem Matejki jestem?” KONKURS plastyczny

Masz w sobie tyle radości, że niczym królewski błazen potrafisz wywołać uśmiechy na twarzach przyjaciół? Może czujesz w sobie siłę i odwagę któregoś z dumnych polskich władców? Możliwe jednak, że jesteś raczej mądrą królową Jadwigą lub romantyczną Barbarą Radziwiłłówną. Albo interesują Cię odkrycia naukowe, bo drzemie w tobie duch dawnego alchemika, czy też intrygują  kwestie magiczne, tak jak pana Twardowskiego?" Niewykluczone też, że niczym odważny Rejtan bronisz tego, co uważasz za ważne.

Jaką mocą bohatera lub bohaterki z obrazów Jana Matejki dysponujesz?
Oprowadzanie dla osób Głuchych po Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI wieku. Na zdjęciu widać migających uczestników i osobe oprowadzającą.

MUZEUM JESZCZE BARDZIEJ DOSTĘPNE - KULTURA DOSTĘPNA

W ramach projektu  zrealizowaliśmy wspólnie z partnerami kilkadziesiąt oprowadzań, warsztatów i spotkań integracyjnych dedykowanych przede wszystkim osobom g/Głuchym i niedosłyszącym, niewidomym i niedowidzącym, osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi i w kryzysach psychicznych, z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Przygotowano 10 nowych audiodeskrypcji i 30 tyflografik do wystaw oraz sensoryczne pomoce edukacyjne.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję