Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Koncerty w Atmie

Koncerty w Atmie

"Atma" to jedyne w świecie muzeum biograficzne Karola Szymanowskiego, "ojca" polskiej muzyki współczesnej – w maju 2013 otwarte po generalnym remoncie. W tej tak ulubionej przez kompozytora góralskiej "chałupie" w Zakopanem, gdzie odnalazł dla siebie dom, rozbrzmiewa muzyka. Motywem przewodnim są utwory Szymanowskiego i jego poprzedników oraz następców.
Wśród wykonawców znajdują się zarówno postacie znane z mistrzowskich interpretacji, jak i utalentowani młodzi artyści, laureaci konkursów muzycznych, wnoszący do odczytań twórczości autora "Mitów" i "Harnasiów" wartości nowe. Koncerty organizowane w "Atmie", miejscu wyjątkowym, gdyż nie będącym studium muzycznym czy salą koncertową, przyczyniają się do wzmacniania marki polskiej kultury muzycznej w scenerii naznaczonej duchem osobowości Szymanowskiego, wizjonera i poety dźwięków, oraz jego czasów – czasów międzywojnia.

Wstęp na koncerty jest wolny.

Wydarzenia w cyklu

21.03.2015
16:00
MNK Szymanowski
Koncert

Wręczenie nagrody Fundacji im. K. Szymanowskiego

Zakopiańska "Atma" – tak ukochana przez Karola Szymanowskiego góralska chałupa, w której odnalazł dla siebie dom – tętni życiem i rozbrzmiewa muzyką. W sobotę, 21 marca 2015, o godz. 16.00 Fundacja im. Karola Szymanowskiego wręczy w "Atmie" swoją doroczną nagrodę profesorowi Edwardowi Bonieckiemu – za książkę "Ja niegdyś Roger. Studia i szkice literackie o Karolu Szymanowskim".
Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję