Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Koncert: Ptasie plotki
Cykl: Koncerty w Atmie

Koncert: Ptasie plotki

Od lewej Aleksandra Hurkała i Ewa Boreczko. Fotografie z archiwum artystów

Cykl: Koncerty w Atmie
Koncert: Ptasie plotki

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
20.07.2017
czwartek
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy do naszego zakopiańskiego oddziału na występ Ewy Boreczko (sopran) przy akompaniamencie fortepianowym Aleksandry Hurkały.

W PROGRAMIE:

  • Robert Schumann
  • Fryderyk Chopin
  • Karol Szymanowski

Słowo o muzyce: dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz - kurator ds. Programowych "Atmy"

Ewa Boreczko-Siemieniuk - śpiewaczka klasyczna, sopran koloraturowy. Jest absolwentką ASP w Warszawie. Specjalizuje się w repertuarze oratoryjno–kantatowym. Dobrze czuje się również w utworach o lżejszym charakterze. Dysponuje sopranem o ciekawej barwie i dużym bogactwie brzemienia oraz naturalną techniką koloraturową pozwalającą na wykonywanie najtrudniejszych partii wokalnych.

Aleksandra Hurkała - ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego. Brała udział w licznych warsztatach i kursach pianistycznych w klasach wybitnych instrumentalistów. Laureatka wielu nagród, m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kopenhadze (2014). Jest współorganizatorem Wawer Music Festiwal w Warszawie, Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznych w Warszawie oraz cyklu koncertów "Koncert 5-kultur" w Szczawnicy.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję