Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Koncert: Ptasie plotki

Od lewej Aleksandra Hurkała i Ewa Boreczko. Fotografie z archiwum artystów

Koncert: Ptasie plotki

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
20.07.2017
czwartek
18:00
wstęp wolny
Zapraszamy do naszego zakopiańskiego oddziału na występ Ewy Boreczko (sopran) przy akompaniamencie fortepianowym Aleksandry Hurkały.

W PROGRAMIE:

  • Robert Schumann
  • Fryderyk Chopin
  • Karol Szymanowski

Słowo o muzyce: dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz - kurator ds. Programowych "Atmy"

Ewa Boreczko-Siemieniuk - śpiewaczka klasyczna, sopran koloraturowy. Jest absolwentką ASP w Warszawie. Specjalizuje się w repertuarze oratoryjno–kantatowym. Dobrze czuje się również w utworach o lżejszym charakterze. Dysponuje sopranem o ciekawej barwie i dużym bogactwie brzemienia oraz naturalną techniką koloraturową pozwalającą na wykonywanie najtrudniejszych partii wokalnych.

Aleksandra Hurkała - ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego. Brała udział w licznych warsztatach i kursach pianistycznych w klasach wybitnych instrumentalistów. Laureatka wielu nagród, m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kopenhadze (2014). Jest współorganizatorem Wawer Music Festiwal w Warszawie, Europejskiego Festiwalu Akademii Muzycznych w Warszawie oraz cyklu koncertów "Koncert 5-kultur" w Szczawnicy.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję