Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Koncerty w Atmie

Wręczenie nagrody Fundacji im. K. Szymanowskiego

Fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Cykl: Koncerty w Atmie
Wręczenie nagrody Fundacji im. K. Szymanowskiego

Zakopiańska "Atma" – tak ukochana przez Karola Szymanowskiego góralska chałupa, w której odnalazł dla siebie dom – tętni życiem i rozbrzmiewa muzyką. W sobotę, 21 marca 2015, o godz. 16.00 Fundacja im. Karola Szymanowskiego wręczy w "Atmie" swoją doroczną nagrodę profesorowi Edwardowi Bonieckiemu – za książkę "Ja niegdyś Roger. Studia i szkice literackie o Karolu Szymanowskim".

Autor jest polonistą związanym z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wybitnym znawcą spuścizny kompozytora i jego duszy. W ramach uroczystości odbędzie się prezentacja książki i rozmowa z Laureatem.

Uroczystość wzbogaci koncert młodych utalentowanych artystów – skrzypaczki Aleksandry Kuls, studentki profesor Kai Danczowskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz pianisty Marcina Koziaka. Aleksandra Kuls, nagrodzona "Paszportem Polityki" w 2011 roku, jest laureatką m.in. nagrody Wandy Wiłkomirskiej za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego oraz nagrody Niezależnej Kapituły Krytyków w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2011) oraz zwyciężczynią Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Jozsefa Szigetiego w Budapeszcie (2012). Marcin Koziak to m.in. półfinalista i laureat trzech nagród pozaregulaminowych XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010). Muzycy zagrają utwory Szymanowskiego, m.in. "Taniec z Harnasiów"


Fundacja im. Karola Szymanowskiego powstała w roku 1996 z inicjatywy osobowości polskiego świata muzycznego z myślą o wszechstronnym promowaniu twórczości kompozytora – ojca polskiej muzyki współczesnej. Co roku przyznaje nagrodę za szczególne osiągnięcia artystyczne, fonograficzne, prace badawcze i edytorskie. Jej Fundusz stanowi wpłata wniesiona przez rodzinę i spadkobierców siostrzenicy kompozytora, Krystyny – "Kici", córki Zofii Szymanowskiej. W "Atmie" wręczono nagrodę Fundacji tylko raz – śpiewaczce Stefanii Woytowicz w roku 1998.


ZOBACZ POZOSTAŁE KONCERTY W ATMIE

Mecenas Muzeum Narodowego w Krakowie

Patronat Honorowy

Współorganizator

Dofinansowanie ze środków ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego

Patronat medialny

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję