Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Przeszłość przyszłości - remont Muzeum Książąt Czartoryskich

Przeszłość przyszłości - remont Muzeum Książąt Czartoryskich

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Przeszłość przyszłości - remont Muzeum Książąt Czartoryskich

Projekt: "Przeszłość przyszłości - remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji"

 

24 października 2017 roku Prof. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Muzeum Narodowemu w Krakowie dofinansowanie projektu "Przeszłość przyszłości - remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji", zgłoszonego do naboru w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

W związku ze wzrostem kosztów całkowitych projektu "Przeszłość przyszłości – remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich – Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji", realizowanego w ramach VIII osi priorytetowej POIiŚ, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło decyzję o wzroście kosztu całkowitego projektu do kwoty 51.438.162,20 zł ( z kwoty 43.539.102,20 zł). Koszt kwalifikowany wyniesie 42.986.632,86 zł (dotychczas 36.564.632,86 zł).

Zakres prac projektowych:

  • Wykonanie projektu nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz oraz wielobranżowego projektu budowlanego.
  • Przeprowadzenie prac budowlanych, dostosowawczych i wykończeniowych przestrzeni muzealnych w zabytkowym Pałacu (przeprowadzone zostaną m.in. prace budowlane, instalacje elektryczne, wentylacyjno-klimatyzacyjne i sanitarne, montaż wyposażenia wystawy oraz systemu radio-monitoringu warunków klimatycznych).
  • Zakup wyposażenia AV i IT niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalnej.
  • Przeprowadzenie prac konserwatorskich obiektów ekspozycyjnych z kolekcji Czartoryskich, w tym zakup specjalistycznego wyposażenia.
  • Digitalizacja obiektów ekspozycyjnych z kolekcji Czartoryskich wraz z zakupem infrastruktury sprzętowej.
  • Przygotowanie nowej ekspozycji (wystawy stałej) wraz z programem edukacyjno-kulturowym.
  • Działania PR i promocyjne oraz zadania związane z zarządzaniem i rozliczeniem projektu
  • Projekt nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz dla Pałacu Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie
W sierpniu 2017 roku w wyniku rozstrzygnięcia dwuetapowego konkursu architektonicznego na opracowanie projektu nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz w Pałacu został wybrany projektant – firma Art FM z Krakowa. Projekt realizacyjny jest już gotowy, przetarg na generalnego wykonawcę prac wykończeniowych i nowoczesnej ekspozycji dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami rozstrzygnięty. Według planów w grudniu 2019 roku – w 500. rocznicę śmierci Leonarda da Vinci – zostanie otwarte odnowione Muzeum Książąt Czartoryskich.Zobacz także:

Komunikaty Prasowe

O nas w mediach:


Informacje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych dostępne są na stronie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję