Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Portret Jana Matejki, na który nałożono zielono-fioletowy filtr kolorystyczny z efektem wykropkowania.

MISTRZ Z OBRAZEM? ZRÓBMY TO RAZEM!

MISTRZ Z OBRAZEM? ZRÓBMY TO RAZEM!

Wiele osób się zastanawia, co się dzieje za kulisami muzealnymi, zanim zwiedzający zostaną zaproszeni na gotową wystawę. Tym razem chcemy odsłonić swoje sekrety i… zaprosić do współdziałania przy powstawaniu nowej ekspozycji grupę uczniów z liceum!

Towarzysząc w powstawaniu nowej wystawy czasowej „Jan Matejko. Artysta i obywatel”, której otwarcie w Gmachu Głównym jest planowane na kwiecień 2023 roku, uczniowie będą mieli okazję bezpośrednio się zaangażować we współtworzenie oferty MNK.

Podczas cyklicznych spotkań projektowych w MNK w okresie od września 2022 do maja 2023 roku uczniowie poznają pracę różnych jednostek muzeum w procesie powstawania nowej wystawy. Będą również aktywnie partycypować w niektórych przedsięwzięciach, a na zakończenie przygotują własne wydarzenie w przestrzeni wystawy.

W otwartym konkursie organizowanym od kwietnia do czerwca 2022 roku została wyłoniona przyszła grupa projektowa, którą będą tworzyć uczennice i uczniowie z I LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie: Alicja Drożdż, Amelia Wójcik, Daria Wolanin, Dasha Ivanchenko, Jagoda Skotnicka, Krystian Szadziński, Maciek Nowakowski, Zuza Jędrychowska, Maja Pogwizd, Malwina Miąsik, Natasza Kamińska, Zofia Rumińska (opiekunka grupy: Izabela Żelazna).

Zadaniem konkursowym było przygotowanie koncepcji kampanii promocyjnej wystawy dzieł Jana Matejki, skierowanej do młodzieży w wieku 15–18 lat. Napłynęły niezwykle ciekawe, niebanalne i różnorodne pomysły: filmy, memy, fotomontaże, hasła, pomysły na gadżety, oryginalne akcje w przestrzeni wystawy czy miasta i wiele innych.

Niektóre z koncepcji uczestniczek i uczestników konkursu planujemy wspólnie z nimi zrealizować wiosną 2023 roku, podczas trwania wystawy „Jan Matejko. Artysta i obywatel”. Będą to pomysły uczennic i uczniów z VI LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie, II LO im. Jana Sobieskiego w Krakowie, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu oraz XIV LO im. Mikołaja Kopernika w Krakowie.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję