Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Okolice sztuki. Audiodeskrypcja - integracja - ekspresja

Okolice sztuki. Audiodeskrypcja - integracja - ekspresja

Okolice sztuki. Audiodeskrypcja - integracja - ekspresja

MNK bierze udział w projekcie "Okolice sztuki. Audiodeskrypcja – integracja – ekspresja" realizowanym przez Fundację Siódmy Zmysł, w ramach którego powstanie audiodeskrypcja dla wybranych eksponatów z kolekcji Muzeum znajdujących się na co dzień w Domu Jana Matejki, EUROPEUM, Domu Józefa Mehoffera oraz w willi "Atma" w Zakopanem.
Adresatami projektu są zarówno osoby z dysfunkcją wzroku, jak i dzieci, młodzież oraz dorośli pełnosprawni sensorycznie. Częścią programu będą również warsztaty zaplanowane jako spotkania integracyjne różnych grup, do których kierowany jest projekt. Celem przedsięwzięcia jest budowanie, poprzez kontakt ze sztuką, świadomości, że ludzie z różnych środowisk mają sobie nawzajem wiele do zaoferowania.


Partnerzy projektu: Teatr Polski w Bielsku-Białej, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Narodowe w Krakowie.

Dofinansowanie z programu "Edukacja Kulturalna"

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję