Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Obraz Stanisława Wyspiańskiego, na którym uwiecznił siebie wraz z żoną. Dramat Wyspiańskiego “Wesele” stanowi jedno z dzieł uwzględnionych w projekcie “Kultura przekracza granicę dźwięku”.

Kultura przekracza granicę dźwięku

Kultura przekracza granicę dźwięku

Muzeum Narodowe w Krakowie jest partnerem w projekcie edukacyjnym dla osób niesłyszących "Kultura przekracza granicę dźwięku" realizowanym przez Krakowską Fundację Rozwoju Edukacji Niesłyszących im. Marka Mazurka "Między Uszami".

Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat polskiej kultury i sztuki osobom głuchym w ich własnym kanale komunikacji, czyli w Polskim Języku Migowym (PJM).


Rezultatem projektu jest strona internetowa stylizowana na wirtualne muzeum kultury i sztuki polskiej. Znajdują się w niej "sale tematyczne" dotyczące literatury, malarstwa oraz "sztuk różnych", a także strona wprowadzająca w Kulturę Głuchych. Na stronie można obejrzeć filmy o wybranych dziełach sztuki tłumaczone na Polski Język Migowy.  Zapraszamy do zwiedzania:
http://kpgd.miedzyuszami.pl/ 

 

Fundacja "Między Uszami"  zajmuje się edukacją osób niesłyszących oraz informowaniem o problemach głuchoty. W ciągu dwóch ostatnich lat Fundacja prowadziła działania związane z Kulturą Głuchych oraz dostępnością dla nich kultury powszechnej.

Projekt "Kultura przekracza granicę dźwięku" realizowany w partnerstwie z Muzeum Narodowym w Krakowie wpisuje się w tę politykę, a jego rezultaty będą służyły zarówno osobom głuchym, jak i słyszącym.

Realizacja projektu

Partner projektu

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję