Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Muzeum Karola Szymanowskiego mieści się przy ul. Kasprusie 19 w Zakopanem w domu należącym do kompozytora. Do wynajęcia udostępniamy pokój koncertowy oraz ogród.

SALA KONCERTOWA

Pokój koncertowy w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem przeznaczony jest do organizacji koncertów muzyki kameralnej oraz spotkań, prelekcji i wykładów dla liczby osób nie przekraczającej 50. Mieści się w zabytkowej willi, w której w latach 1930-1935 mieszkał jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów Karol Szymanowski. Willa została poddana generalnemu remontowi w latach 2011-2013 i wzbogaciła się o nowoczesny system nagłośnieniowy znajdujący się w pokoju pełniącym funkcje małej sali koncertowej. Kameralne pomieszczenia drewnianego domu tworzą doskonałą atmosferę podczas koncertów, udostępniany jest również fortepian marki Schimmel w kolorze orzecha kaukaskiego. W sali znajdują się prace Stanisława Ignacego Witkiewicza, portrety Karola Szymanowskiego z lat 30. XX w.

Powierzchnia: 20,70 m²
Ilość osób: 50  

Wyposażenie (po uprzednim zgłoszeniu)

 • fortepian marki Schimmel model C 182 Tradition
 • nagłośnienie
 • krzesła drewniane 80 sztuk, ekran mobilny do transmisji koncertów i do prelekcji
 • Wi-Fi max 1 MB

Udogodnienia

 • dostęp do toalet dla niepełnosprawnych

Dodatkowo

 • możliwość wprowadzenia cateringu
OGRÓD

Ogród otaczający Muzeum Karola Szymanowskiego w willi  Atma  w Zakopanem znajdujący się w pobliżu potoku Młyniska to miejsce zaciszne, a zarazem usytuowane w centrum Zakopanego (5 minut pieszo od ul. Krupówki). Ogród okalający willę  Atma  został zrewitalizowany zgodnie z koncepcją z lat 30. XX wieku. Istnieje możliwość rozstawienia podestów oraz namiotów na potrzeby organizacji koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu. Ciekawa iluminacja budynku daje możliwość aranżowania spektakli teatralnych oraz eventów.

Powierzchnia: 190 m²
Ilość osób: 100 

Wyposażenie (po uprzednim zgłoszeniu)
 • ławki drewniane 5 szt. (możliwość udostępnienia krzeseł na zewnątrz, przy dobrej pogodzie oraz możliwość udostępnienia ganku jako sceny)
 •  ekran mobilny do transmisji koncertów i do prelekcji,
 •  Wi-Fi max 1 MB
Uwagi
 • możliwość wprowadzenia cateringu
 • dostęp do toalet dla niepełnosprawnych
Wynajem następuje na podstawie pisemnego zamówienia, które prosimy kierować na adres mailowy kierownika Biura Obsługi Klienta, Anny Studnickiej: astudnicka@mnk.pl, tel. + 48 12 43 35 667.
Prosimy o podanie terminu, ilości gości, godzin i miejsca spotkania, oraz krótkiej informacji na temat charakteru wydarzenia.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję