Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Co mogę wypożyczyć?
Można złożyć wniosek dotyczący każdego obiektu, a decyzja o wypożyczeniu zostanie podjęta w oparciu o pozytywną opinię opiekunów zbiorów i konserwatorów, a także w oparciu o zasoby kadrowe Muzeum Narodowego w Krakowie, terminy, własne plany ekspozycyjne, dostępność i stan zachowania obiektu.

Z jak długim wyprzedzeniem należy złożyć wniosek?
Co najmniej sześć miesięcy dla lokalizacji w kraju i jeden rok w przypadku lokalizacji zagranicznych.

W jaki sposób mam złożyć wniosek?
Proszę wysłać formalny wniosek za pomocą internetowego formularza wniosku, znajdującego się pod adresem: www.mnk.pl  w zakładce o Muzeum, Wypożyczenia w MNK. Możecie też złożyć wniosek na piśmie do Dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków. Proszę określić obiekty, o jakie wnioskujecie Państwo, ramy czasowe projektu lub wystawy, szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz zachować sześciomiesięczny termin w wypożyczeniach krajowych i roczny w wypożyczeniach zagranicznych.

Na jak długo mogę wypożyczyć?
Obiekty można wypożyczać na okres do trzech lat (za wyjątkiem obiektów szczególnie wrażliwych – papierów i tkanin), a następnie co trzy lata od daty początkowej będzie następował przegląd i odnowienie wypożyczenia. Muzeum zasadniczo nie udostępnia obiektów długoterminowo poza granice RP. Takie wypożyczenia wymagają odrębnych negocjacji.

Czy Muzeum Narodowe w Krakowie zawsze wysyła kuriera?
Przeprowadzamy indywidualną ocenę każdego wypożyczenia i podejmujemy decyzję na temat koniecznego poziomu bezpieczeństwa, rodzaju transportu i warunków otoczenia. Ocena ta będzie także obejmowała zasadność wysłania kuriera MNK, który będzie towarzyszył wypożyczonemu obiektowi i go zainstaluje. Zasadniczo jednak, w przypadku wypożyczeni krajowych obsługa kurierska jest po stronie Biorącego. W przypadku wypożyczenia poza granice kraju obecność kuriera ze strony Muzeum Narodowego w Krakowie jest obowiązkowa.

KONTAKT:
Kierownik Sekcji ds. Ruchu Muzealiów:
Bernadeta Maj
e-mail: bmaj@mnk.pl
tel. +48 12 433 55 96


• Maria Czarnik
e-mail: mczarnik@mnk.pl
tel. +48 12 433 55 32

• Mariola Gajko-Czuchryta
e-mail: mgajko@mnk.pl
tel. +48 12 433 55 32

• Barbara Michalik
e-mail: bmichalik@mnk.pl
tel. +48 12 433 55 35

• Piotr Nowak
e-mail: pnowak@mnk.pl
tel. +48 12 433 55 35

• Magdalena Szewczyk
e-mail: mszewczyk@mnk.pl
tel. +48 12 433 55 96


Pytania ogólne prosimy przesyłać na adres: bmaj@mnk.pl

Zamówienia fotografii obiektów: astudnicka@mnk.pl 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję