Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Święto Niepodległości w MNK

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Święto Niepodległości w MNK

11 listopada 2016 w Święto Niepodległości czynne będą wyłącznie dwa oddziały - Gmach Główny oraz Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach.
Pozostałe oddziały będą zamknięte. 

Do Gmachu Głównego i Sukiennic zapraszamy w godzinach 10.00 - 16.00.

W Święto Niepodległości szczególnie polecamy wystawę "Sztuka Legionów Polskich" w Galerii "Broń i Barwa w Polsce". 

Wstęp na wystawę sztuki legionowej oraz do wszystkich galerii stałych w Gmachu Głównym i Sukiennicach jest bezpłatny. 

Galerie stałe czynne 11 listopada: 
- Gmach Główny:

- Sukiennice: 

Wstęp na wystawę czasową "Złoty wiek malarstwa węgierskiego" w Gmachu Głównym będzie płatny według cennika.

W Święto Niepodległości w holu Gmachu Głównego staną specjalne gabloty, w których zaprezentujemy pamiątki związane z legionistami. Przygotowaliśmy także specjalną grę muzealną, której uczestnicy będą mieli za zadanie pokonanie wyznaczonej w Gmachu trasy tropem ciekawostek historycznych, odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki. Nasza zabawa ma pomóc w spojrzeniu na wydarzenia roku 1918 z różnych perspektyw – krajów, które brały udział w I wojnie światowej, grup społecznych, które w odmienny sposób przyjęły fakt odzyskania niepodległości, zaproponujemy nawet alternatywne scenariusze historii Polski i Europy.

O godz. 13.00 zapraszamy do sali audiowizualnej "U Samurajów" w Gmachu Głównym na film Ryszarda Ordyńskiego z roku 1935 pt. "Sztandar wolności", poświęcony Józefowi Piłsudskiemu. Przedwojenny reżyser i scenarzysta zgromadził na potrzeby tego filmu wszystkie istniejące podówczas materiały archiwalne: zdjęcia, fragmenty nagrań, dokumenty, odezwy, mapy. Tam, gdzie ich brakowało, wprowadził inscenizację zdarzeń, a skomponowanie muzyki polecił późniejszemu dyrektorowi warszawskiej i krakowskiej filharmonii Janowi Maklakiewiczowi.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję