Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Raport misji społecznej odpowiedzialności MNK

fot. Gregory Michenaud, Pracownia Fotograficzna MNK

Raport misji społecznej odpowiedzialności MNK

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem, w którym podsumowaliśmy działania Muzeum Narodowego w Krakowie, wpisujące się w realizację misji społecznej odpowiedzialności instytucji (06.2022-08.2023).
Społeczna odpowiedzialność to naturalne rozwinięcie podstawowej działalności muzeum – założenia misji Muzeum, Ludzie, Przyszłość wpisują się w aktualną definicję muzeum, ustanowioną w ramach prac 26. Konferencji Generalnej ICOM w Pradze, w sierpniu 2022 roku. To, o czym mówi nasza misja, jest kontynuacją najlepszych idei, przyświecających twórcom Muzeum od początku jego  istnienia. Od początku działaności MNK muzealniczki i muzealnicy spoglądali nie tylko w przeszłość, odpowiadając na aktualne zapotrzebowania kulturalne i uczestnicząc w postępie w życiu społecznym i intelektualnym naszego miasta. 

W raporcie za okres od czerwca 2022 do sierpnia 2023 przeczytacie o przedsięwzięciach, które są realizowane i wdrażane, a także o tych, które planujemy na najbliższy czas. Misja Muzeum jest dokumentem programowym, ale nie planem - ma inspirować do dyskusji i zgłaszania inicjatyw przez pracowników i pracowniczki MNK. 
ZOBACZ DOKUMENTY
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję