Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Inside a Genius Mind

Leonardo da Vinci, Dama z gronostajem, ok. 1480 fotografie LANBOZ MNK

Inside a Genius Mind

Muzeum Narodowe w Krakowie współtworzy nowy projekt Google Arts & Culture „Inside a Genius Mind”, gdzie znalazły się materiały przygotowane przez 28 instytucji kulturalnych - w tym National Gallery of Arts, British Library i Veneranda Biblioteca Ambrosiana. Cel: zbadanie umysłu renesansowego geniusza Leonarda Da Vinci.
Leonardo da Vinci to ikona renesansu: wynalazca, naukowiec, malarz. „Inside a Genius Mind” to nowe internetowe źródło wiedzy o pracy, życiu i dziedzictwie Leonarda, gromadzące po raz pierwszy 1300 stron z jego kolekcji kodeksów i notatek. 

Retrospektywa, dostępna dla wszystkich w Google Arts & Culture. Nad materiałami czuwały instytucje i eksperci z 8 różnych krajów. „Inside a Genius Mind” daje nam wgląd w nieograniczoną wyobraźnię jednego z największych erudytów w historii. 

Znajdziecie wiele opowieści o etapach jego życia i niezwykłych losach jego odkryć i wynalazków. Z pomocą przychodzą cyfrowe techniki 3D i szczegółowe fotografie, pokazujące najważniejsze z arcydzieł z bliska. Dzięki wsparciu uczenia maszynowego i wiedzy kuratorskiej profesora Martina Kempa, narzędzie „Inside the Genius Mind” odkrywa intrygujące i tajemnicze materiały.

Dzięki pionierskiej pracy w dziedzinie sztuki, nauki i innowacji Leonardo da Vinci poszerzył granice naszego zrozumienia i możliwości. Jego trwały wpływ do dziś inspiruje niezliczone zawody i dyscypliny. Daj się wciągnąć w opowieści przygotowane przez ekspertów, zabawne doświadczenia i niesamowite wizualizacje jednego z największych erudytów w historii!

Google Arts & Culture udostępnia skarby, historie i wiedzę ponad 3000 instytucji kulturalnych z 95 krajów na wyciągnięcie ręki. Tak, jak misją Google jest zwiększanie dostępności informacji na świecie, tak w Arts & Culture celem jest udostępnianie kultury każdemu i wszędzie - bez ograniczeń. To wciągający sposób na odkrywanie sztuki, historii, cudów świata i opowieści o dziedzictwie kulturowym: od dziedzictwa Puerto Rico, sportu w Australii lub ruchu na rzecz praw kobiet po starożytne świątynie Majów, japońskie jedzenie i indyjskie koleje.

W nowych materiałach na naszym profilu Google Arts & Culture zobaczycie między innymi materiał poświęcony badaniom nad obrazem, przeprowadzonym w LANBOZ MNK.

goo.gle/leonardo ⇒ Zobacz tutaj!