Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Poznaj sztukę Krakowa na Google Art & Culture!

Poznaj sztukę Krakowa na Google Art & Culture!

Platforma Google Art & Culture to wirtualna przestrzeń, w której możecie poznać naszą kolekcję, odwiedzić nasze oddziały i po prostu dobrze się bawić, odkrywając nowe oblicze naszych ulubionych klasyków, począwszy od Damy z gronostajem, kończąc na dziełach sztuki nowoczesnej. Zapraszamy!
Dzięki technologii Street Wiev, nasze galerie są dla Was dostępne przez całą dobę, na każdej szerokości geograficznej. Polecamy wyprawę do Galerii Sztuki Starożytnej Źródła w Arsenale:


... lub odwiedziny w Pałacu u Damy - trafisz? Uważaj na mostku! :)


... zresztą, ta kolekcja na Damie się nie kończy, zobacz:

Zwiedzając artystyczny Kraków, możesz udać się na ulicę Floriańską i odwiedzić Dom Jana Matejki - najstarsze krakowskie muzeum biograficzne, mieszczące się w dawnej kamienicy mistrza malarstwa doby historyzmu:
.. dowiedz się, co łączy Mistrza i jego genialnych uczniów:
... i zobacz pamiątki po uwielbianej przez nas, melancholijnej malarce ich czasów!


To tylko część materiałów, które przygotowaliśmy dla Was wspólnie z Google Arts & Culture. Odwiedzając nasz zakątek platformy znajdziecie 10 wystaw - opowieści o sztuce, prawie 500 dzieł z naszej kolekcji, 37 wirtualnych spacerów w technologii Street View. Na stronie projektu Kraków-wow! znajdziecie też między innymi interaktywne puzzle z dziełami z naszej kolekcji - można układać je samodzielnie i z innymi graczami! 

Więcej o naszym udziale w premierze projektu Kraków-wow! przeczytasz tutaj.