Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Złote Słoneczniki 2016 - nominacje dla MNK

Złote Słoneczniki 2016 - nominacje dla MNK

Muzeum Narodowe w Krakowie

21.08.2016
niedziela
Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny organizowane przez nasze Muzeum warsztaty edukacyjne dla dzieci i rodzin otrzymały nominacje do nagrody w konkursie organizowanym przez ogólnopolski portal Czas Dzieci.
Nagroda przyznawana jest raz do roku najciekawszym inicjatywom kulturalnym dla dzieci.

W tym roku nominowane zostały trzy nasze stałe cykle weekendowych, od lat cieszące się uznaniem rodziców i dzieci, a także warsztaty towarzyszące jednej z wystaw czasowych w MNK -  "Modna i już! Moda w PRL". 

Na stronie portalu CzasDzieci można zagłosować na wybrane zajęcia, a także napisać uzasadnienie swojego wyboru. 
  • Konik Muzealny - warsztaty weekendowe dla dzieci w wieku 4-7 lat odbywające się w kilku oddziałach MNK.
    Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową.

  • Modna i już! Moda w PRL – warsztaty towarzyszące wystawie

  • Paleta Debiutanta -  warsztaty dla najmłodszych dzieci.
    Muzealnym debiutantom niestraszna jest ani rozlana farba, ani zamoczone w niej dłonie. Raczkujący amatorzy sztuki (0–3 oraz 3–5 lat) uczą się przez zabawę.

  • Latający dywan - opowieści przedmiotów - cykl spotkań dla dzieci (4-7 lat) odbywających się w konwencji miniatur teatralnych.
    Podstawową formą artystyczną jest tu przygotowana na kanwie baśni opowieść, której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii lub broni ze zbiorów Muzeum. Szczególną rolę odgrywa interakcja z widzem.
Zapraszamy do głosowania TU

Głosowanie trwa tylko do niedzieli 21 sierpnia
!

Nominacje są wynikiem zgłoszeń zarówno od organizatorów jak i uczestników zajęć - w tym wypadku rodzin z Krakowa i Małopolski. Wszystkim Państwu - dzieciom, rodzicom i opiekunom - serdecznie dziękujemy. Konkurencja jest ogromna, tym wyraźniej więc odczytujemy te nominacje jako wyraz uznania i szczerej sympatii.

Szczególne podziękowania składamy także naszym współpracownikom - niezwykle zaangażowanym i pełnym pasji edukatorom, animatorom, artystom - plastykom, muzykom, aktorom, oraz nie mniej oddanym wolontariuszom. Dziękujemy, że razem z nami - pracownikami Muzeum - tak pięknie towarzyszycie dzieciom w ich, często pierwszej, podroży do świata sztuki.

Jagoda Gumińska-Oleksy
Dział Edukacji MNK
Koordynator programu dla dzieci i rodzin
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję