Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Konik Muzealny

Konik Muzealny

Konik Muzealny

Informujemy, że w związku z utrzymaniem ograniczeń wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. wszystkie warsztaty i spotkania stacjonarne dla Rodzin i Dzieci zaplanowane do dnia 27 grudnia 2020 r. zostają odwołane.
Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.
PROGRAM wydarzeń w sezonie jesień-zima 2020:

Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

 

Ważne informacje:

 • Cykl jest skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat.
 • Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych oddziałach MNK.
 • Liczba uczestników ograniczona, ze względu na przepisy związane z pandemią obowiązywać będą ściśle określone limity. Obowiązuje rezerwacja mailowa: rezerwacja@mnk.pl.
 • Udział w warsztatach jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu warsztatów i spotkań dla dzieci: Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK
 • Warsztaty odbywają się w godzinach: 10:00 i 11:00. Czas trwania to około 1–1,5 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.
 • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.
 • Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).
 • Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny).
 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie)
 • Regulamin rezerwacji w MNK

 

 • 22.11.2020 - zajęcia odwołane

Jak to jest zrobione?

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego

Dlaczego muzealne zegary odmierzają złote godziny? Czemu krucha porcelana jest tak cenna? Jak to możliwe, że suknia sprzed 150 lat ciągle nadaje się na bal, a wiekowa dębowa szafa nie straciła połysku? Zapraszamy na warsztaty, podczas których dowiemy się, z czego i jak zostały wykonane dzieła sztuki – przodkowie przedmiotów, które w naszych domach często mają tak krótkie życie.

 

Prowadzenie: 

 

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców.

Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

 

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli ze wszystkimi – dziećmi i dorosłymi.

Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

Partner

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję