Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Konik Muzealny

Konik Muzealny

Konik Muzealny

Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.
Każdy KONIK jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej dawki wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców Czas Dzieci.

Ważne informacje:
  • Cykl jest skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat
  • Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych oddziałach Muzeum
  • Spotkania mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub ją zakończyć
  • Rozpoczynamy o godz. 11:00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godz. 13:00.
  • Warsztaty kończą się o 14:00. Czas trwania warsztatów to ok. 2–3 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników
  • Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium sytuacjami
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.
  • Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami

Terminy i tematy:

 6.10.2019
Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3

Malowane ZOO - Nad czym obradują bociany? Kogo papuguje papuga? Co wspólnego z ptakami mają klucze? I co w muzeum robi groźny tygrys?! Odpowiedzi poszukamy w... Sukiennicach! Wspólnie będziemy podglądać nietoperze, a w towarzystwie wiernego psa spróbujemy wytropić łosia. Tym razem Konik Muzealny zabierze nas na przejażdżkę po prawdziwym artystycznym zwierzyńcu!

Wstęp wolny. Warsztaty w ramach obchodów 140-lecia MNK.

17.11.2019
Ośrodek Kultury Europejskiej Europeum, pl. Sikorskiego 6 

Fakty i mity z czasów Afrodyty

O bogowie! Co za niesłychane historie opowiadają nam muzealne dzieła! Co jest prawdą, a co tylko (bardzo starą) plotką? No bo czy to możliwe, że wzrok Meduzy zamienia w kamień? Albo, że dorosłemu człowiekowi mogą urosnąć ośle uszy? I to nie zgadniecie za co! A może to wszystko jeden wielki mit?

Sprawdźmy. Zapraszamy do świata wspaniałych przygód antycznych bohaterów! 

Wstęp wolny. Warsztaty w ramach Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.


8.12.2019
Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17

Anieli grają, króle witają!

Przez oszronione okna pałacu Biskupa Erazma Ciołka zaglądają święta. Zdumione odkrywają, że opowieść o Bożym Narodzeniu już zamieszkała we wnętrzach Muzeum. To historia długa jak broda Świętego Mikołaja. Opowiedzą ją bohaterowie cennych dzieł sztuki – ludzie i zwierzęta. Dowiemy się, ilu królów (a może magów) odwiedziło betlejemską stajenkę, rozwikłamy tajemnice przyniesionych przez nich prezentów, podążymy tropem pasterzy zwabionych dźwiękami pierwszej kolędy.

Sprawdzimy, kto ją zaśpiewał, a świąteczny Konik Muzealny z dumą udowodni nam, że o ogrzanie stajenki, w której narodziło się Dzieciątko zadbali jego przyjaciele.

Wstęp wolny. Warsztaty w ramach obchodów 140-lecia MNK.

19.01.2020
Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26

Jak powstaje sztuka?

Pędzlem, kredką, ołówkiem. Na papierze, szkle i... zasłonach! Jak i czym mogą tworzyć artyści? Do swojego domu zaprasza nas sam Józef Mehoffer, który pokaże nam warsztat artysty i zdradzi wszystkie jego sekrety. Wspólnie będziemy szukać inspiracji i dowiemy się, co zrobić, by powstało prawdziwe dzieło sztuki! Czy wesołe (i łatwe) jest życie artysty?

Przekonamy się w domu Józefa Mehoffera! 

Prowadzenie: Weronika Moskwa, Martyna Majsterek

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi, dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego małego dzieła.

Partner

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję