Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Latający dywan. Opowieści przedmiotów

Latający dywan. Opowieści przedmiotów

Latający dywan. Opowieści przedmiotów

Informujemy, że w związku z utrzymaniem ograniczeń wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. wszystkie warsztaty i spotkania stacjonarne dla Rodzin i Dzieci zaplanowane do dnia 27 grudnia 2020 r. zostają odwołane.
Cykl spotkań dla dzieci w wieku 4–7 lat odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odgrywają improwizacja i interakcja z widzem.

PROGRAM wydarzeń w sezonie jesień-zima 2020: 

Podstawową formą artystyczną jest przygotowana na kanwie baśni opowieść, dla której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii oraz broni ze zbiorów MNK.

Tradycyjna forma przekazu pełni również inną funkcję: konsoliduje dzieci wokół konkretnej historii, wyostrza zmysły i pobudza wyobraźnię. Jednocześnie baśniowa opowieść oswaja świat i pozwala zrozumieć rzeczywistość, odwołując się do metafor i analogii – niezwykle istotnych w okresie, gdy abstrakcyjne myślenie bywa jeszcze… abstrakcją, a metafora jest pierwszym krokiem ku symbolicznemu myśleniu o rzeczywistości.

Cykl otrzymał nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

Spotkania odbywają się w wybrane soboty w godz. 12:40–13:40.

 

Ważne informacje:

  • Cykl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4–7(8) lat.
  • Spotkania zaczynają się w wybrane soboty o godz. 12:40 i trwają około 45 minut.
  • Wstęp: 10 zł od osoby.
  • Spotkania odbywają się w przestrzeni ekspozycji muzealnych wybranych oddziałów MNK.
  • Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja.

Jak się zapisać?

  • Bilety: https://bilety.mnk.pl/
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)

Terminy i tematy: 

 

  • 3.10.2020 

Światełko mądrości

O tym, dlaczego dęby nie muszą chodzić do szkoły

Opowiada: Tadeusz Dylawerski

Bohater spotkania: świecznik z liśćmi dębu

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego

Możliwość zakupu biletu: od 21.09.2020

 

  • 28.11.2020 - zajęcia odwołane

Marzenie kamieniarza

O tym, że sięgając wzrokiem za horyzont, można przeoczyć prawdziwy skarb leżący pod nogami

Opowiada: Cieszka Żółtko

Bohater spotkania: komoda

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego

Możliwość zakupu biletu: od 16.11.2020

 

Opowiadają:

 

Cieszka Żółtko – aktorka, mim i opowiadaczka historii. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Sztukmisja, które stara się za pomocą środków teatralnych i parateatralnych dać widzowi przestrzeń do przemyśleń i stawiania pytań o sens istnienia, istotę piękna, prawdy i miłości. Działa w nim jako aktorka, asystent reżysera i edukatorka. Prowadzi warsztaty teatralne, wykłady na temat języka ciała, świadomości sceny i wykorzystania technik teatralnych w edukacji. Lubi piec chleb i rozmawiać z ludźmi. Ale czasem woli pomilczeć.

Gdy była mała, marzyła, że jak dorośnie i będzie mogła robić co chce – przestanie się myć, spać i jeść brukselkę. Nie je brukselki.

 

Tadeusz Dylawerski – aktor, mim, pedagog. Wrażliwość teatralną kształtował, współpracując z Henrykiem Tomaszewskim, Janem Dormanem i Adamem Hanuszkiewiczem. Od 10 lat jest twórczo związany z Teatrem Figur Kraków. Pracuje również w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie wspiera dzieci i młodzież w poszukiwaniach teatralnych. Tam też regularnie jako Pan Piórko w swojej Akademii stawia dzieciom dociekliwe pytania, przeprowadza z nimi eksperymenty i doświadczenia, otoczony baśniami i legendami.

Gdy był małym chłopcem, marzył o byciu niewidocznym. W ten sposób szukał spokoju w realizacji szalonych pomysłów. 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję