Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Przeczytaj na blogu

Pusty brzuch muzeum. Okiem muzealnej edukatorki

Pusty brzuch muzeum. Okiem muzealnej edukatorki

Warsztaty dla dzieci w MNK

Paleta Debiutanta

Paleta Debiutanta

Paleta Debiutanta

Informujemy, że w związku z utrzymaniem ograniczeń wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. wszystkie warsztaty i spotkania stacjonarne dla Rodzin i Dzieci zaplanowane do dnia 27 grudnia 2020 r. zostają odwołane.
Warsztaty dla młodszych dzieci. Muzealnym debiutantom niestraszna ani rozlana farba, ani zamoczone w niej dłonie. Raczkujący amatorzy sztuki (w wieku 2–5 lat) uczą się przez zabawę.
PROGRAM wydarzeń w sezonie jesień-zima 2020:

Podczas comiesięcznych spotkań maluchy poznają różnorodność świata i stawiają pierwsze kroki w krainie sztuki. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych – narzędziami artystycznego wyrazu są nie tylko pędzle, ale również dłonie, stopy i przedmioty codziennego użytku. Ci, którzy liczą na to, że z warsztatów wyjdą nieskazitelnie czyści, mogą się bardzo zawieść.

Warsztaty artystyczne pełnią również istotną funkcję w psychologicznym rozwoju dziecka.

Podczas zajęć dzieci mają okazję doświadczyć swoistej wspólnoty skupionej wokół tematu poszukiwań i artystycznych doznań, a jednocześnie – zachęcane do nieszablonowej kreatywności – pokonać nieśmiałość i odkryć radość z wyrażania siebie w procesie samodzielnego tworzenia.

 

Ważne informacje:

 • Cykl skierowany do dzieci w wieku 2–3 oraz 4–5 lat
 • Czas trwania: 1 godz. (grupy 2–3 lat) oraz 1,5 godz. (grupy 3–5 lat)
 • Cena: 120 zł – karnet na cały cykl zajęć
 • Liczba miejsc w grupie: 15 osób 

Jak się zapisać:

Program:

 

Grupa I (2–3 lat), niedziele, godz. 10:30–11:30

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3

 • 11.10.2020
 • 8.11.2020 - zajęcia odwołane
 • 29.11.2020 - zajęcia odwołane
 • 13.12.2020 

 

Prowadzenie: Aleksandra Nicewicz – studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz absolwentka animacji społeczno-kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów odkryła, że pragnie pracować z dziećmi, a praktyki w MNK stworzyły jej przestrzeń do twórczych działań z najmłodszą publicznością. W wolnych chwilach czyta fantastykę, podróżuje, fotografuje i gra w gry komputerowe.

Kiedy była mała, często chowała się w szafach i sprawdzała, czy na pewno – za stertami zapomnianych kurtek, futer i odkurzaczy – nie schowała się jakaś magiczna kraina. Później stwierdziła, że należy taką sobie wymyślić i zdecydowanie zrobić do niej łatwiejsze przejście.  

 

Grupa II (2–3 lat), soboty i niedziele, godz. 12:45–13:45 

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3 

 

 • 4.10.2020
 • 25.10.2020 - zajęcia odwołane
 • 15.11.2020 - zajęcia odwołane
 • 6.12.2020

 

Prowadzenie: Weronika Baracz-Giersz – absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także edukacji wczesnoszkolnej w Akademii Ignatianum w Krakowie. Na co dzień pracuje w szkole oraz kontynuuje studia III stopnia z pedagogiki. Jej pasją są ludzie, podróże i gotowanie. Miłośniczka folkloru i sztuki ludowej.

Gdy była mała, uwielbiała nosić spódnice i sukienki – ale tylko te, które się ładnie kręciły, wierzyła też, że może zmieniać świat na lepsze. W tych kwestiach nic się nie zmieniło do dziś.

 

Grupa III (4–5 lat), soboty, godz.10:15–11:45

Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 15

 • 17.10.2020
 • 7.11.2020 - zajęcia odwołane
 • 15.11.2020 - zajęcia odwołane
 • 12.12.2020

 

Prowadzenie: Magdalena Wójcik – na co dzień nauczycielka wychowania przedszkolnego w jednym z podkrakowskich przedszkoli. Terapeutka, animatorka zabawy, instruktorka zajęć umuzykalniających. Pasjonatka literatury dziecięcej oraz rozmów z dziećmi. W wolnym czasie tańczy i śpiewa w czterogłosie.

Kiedy była mała, całe dnie przesiadywała w piaskownicy, w której najczęściej śpiewała na całe gardło, zamiast stawiać piaskowe zamki. Bardzo, bardzo chciała zostać piosenkarką i wierzyła, że na pewno ma do tego ogromny talent.

 

Grupa IV (4–5 lat), soboty, godz. 10:30–12:00 

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3

 

 • 10.10.2010
 • 14.11.2020 - zajęcia odwołane
 • 28.11.2020 - zajęcia odwołane
 • 19.12.2020

 

Prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie ze specjalnością nauczycielską, oligofrenopedagożka, wieloletnia, doświadczona animatorka zabawy. Założycielka Wytwórni Inicjatyw Rozwojowych. Prowadzi zajęcia, warsztaty, szkolenia i imprezy dla dzieci. Zafascynowana naturą, folklorem i literacko-malarskim okresem Młodej Polski.

Już kiedy była mała, chciała zostać nauczycielką. 

Przeczytaj na blogu

Pusty brzuch muzeum. Okiem muzealnej edukatorki

Pusty brzuch muzeum. Okiem muzealnej edukatorki

Warsztaty dla dzieci w MNK

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję