Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzealne ZPT-y: Farbowanie tkanin techniką rezerważu

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Muzealne ZPT-y: Farbowanie tkanin techniką rezerważu

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
12.03.2016
sobota
13:00
bilety
Warsztaty dla dorosłych towarzyszące wystawie "Modna i już! Moda w PRL" będą okazją do poznania ciekawych sposobów ozdabiania tkanin.

W epoce "dzieci- kwiatów: i w czasach polskiego PRL lat 60. był to jeden z wielu sposobów na indywidualizację stroju, przełamanie szarzyzny życia oraz domowe radzenie sobie z rozczarowaniem jakie oferowały prawie puste sklepy z konfekcją. Podczas zajęć poznamy japońską technikę farbowania tkanin shibori, w świecie zachodnim znaną również pod nazwą tie-dye. Uczestnicy mogą przynieść na warsztaty swoje białe podkoszulki lub skorzystać z materiału przygotowanego przez Muzeum.

Prowadzenie: Izabela Izdebska - absolwentka liceum plastycznego o kierunku biżuteria, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonatka szycia, historii ubioru i wszelkich technik powstawania materiałów i ozdabiania tkanin. Tropicielka ornamentów w naturze i sztuce. Malarka i nauczycielka różnych technik rękodzielniczych.

Muzealne ZPT-y - cykl warsztatów dla dorosłych
Już od najmłodszych lat dzieci uczyły się w szkole majsterkowania, rękodzieła i innych praktycznych zajęć na tak zwanych ZPT-ach (zajęciach praktyczno technicznych). Kto sięga pamięcią tamtych czasów, pamięta zapewne przygotowywanie sałatek, zbijanie różnych konstrukcji z drewna, robienie na drutach czy szycie. Na wystawie opowiadającej o modzie PRL zobaczymy w jaki sposób kreatywność i inwencja przydawały się w ówczesnych czasach. W ramach muzealnych ZPT-ów będziemy przerabiać ubrania, szyć własnoręcznie z gazetowych wykrojów i tworzyć projekty łącząc nietypowe elementy.

2 kwietnia zapraszamy na kolejne "muzealne ZPT-y" - Coś z niczego, czyli modowe warsztaty eksperymentalne.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję