{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Artystki i muzy

Portret Izabeli z Lasockich Ogińskiej, Josef Grassi, wł. MNK

Artystki i muzy

Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami do odkrywania tajemnic dam z obrazów w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Eleganckie damy i urodziwe dziewczęta z obrazów zwykle uparcie milczą i tylko, z niewzruszonym od wieków wyrazem twarzy, przyglądają się gościom odwiedzającym muzeum. Wyrwane z wieloletniego letargu, zapytane o historie ich życia milczą lub odpowiadają półsłówkami. Trzeba znać sposoby, by zachęcić je do zwierzeń. Jeśli już opanuje się tę trudną sztukę, wówczas oczarują nas opowieści o sławie, życiu na wsi, a nawet o ulubionych zajęciach rusałek...

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).
Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Zajęcia maja formułę otwartą - rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00.

Prowadzenie:
Weronika Moskwa – studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukator muzealny. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.
Agnieszka Bajorska – studentka kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, animatorka kultury z przygotowaniem pedagogicznym oraz animatorka zabaw dziecięcych. Miłośniczka kultury ludowej, lubiąca brudzić się gliną. Energię do życia czerpie z przebywania wśród dzieci, a doświadczenie w pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury zdobywała podczas współpracy z różnymi domami kultury i klubami dla dzieci oraz Akademią Dziecięcą Ignatianum.

Konik Muzealny to warsztaty odbywające się w niedziele w kilku oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową. 

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU