Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Artystki i muzy
Portret Izabeli z Lasockich Ogińskiej, Josef Grassi, wł. MNK

Cykl: KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci
Artystki i muzy

Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
13.03.2016
niedziela
11:00 - 14:00
bilety
Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami do odkrywania tajemnic dam z obrazów w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Eleganckie damy i urodziwe dziewczęta z obrazów zwykle uparcie milczą i tylko, z niewzruszonym od wieków wyrazem twarzy, przyglądają się gościom odwiedzającym muzeum. Wyrwane z wieloletniego letargu, zapytane o historie ich życia milczą lub odpowiadają półsłówkami. Trzeba znać sposoby, by zachęcić je do zwierzeń. Jeśli już opanuje się tę trudną sztukę, wówczas oczarują nas opowieści o sławie, życiu na wsi, a nawet o ulubionych zajęciach rusałek...

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).
Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Zajęcia maja formułę otwartą - rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00.

Prowadzenie:
Weronika Moskwa – studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukator muzealny. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.
Agnieszka Bajorska – studentka kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, animatorka kultury z przygotowaniem pedagogicznym oraz animatorka zabaw dziecięcych. Miłośniczka kultury ludowej, lubiąca brudzić się gliną. Energię do życia czerpie z przebywania wśród dzieci, a doświadczenie w pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury zdobywała podczas współpracy z różnymi domami kultury i klubami dla dzieci oraz Akademią Dziecięcą Ignatianum.

Konik Muzealny to warsztaty odbywające się w niedziele w kilku oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową. 

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję