Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzealne ZPT-y: Coś z niczego

fot. Paweł Czernicki - Pracownia Fotograficzna MNK

Muzealne ZPT-y: Coś z niczego

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
02.04.2016
sobota
13:00
bilety
Modowe warsztaty eksperymentalne dla dorosłych towarzyszące wystawie "Modna i już!. Moda w PRL".

W okresie PRL bycie modnym wymagało ogromnej inwencji i skuteczności w zdobywaniu potrzebnych materiałów. Wiele osób musiało się zadowolić sztucznymi tkaninami lub wykazać się kreatywnością i przerabiać ubrania z szaf, z paczek, a wielu z tych pomysłów nie powstydzilibyśmy się do dziś. Podczas warsztatów będziemy mieli okazję własnoręcznie wykonać torebkę – gadżet. Użyjemy niekonwencjonalnych materiałów, wypróbujemy różnych metod zdobniczych. Pod okiem doświadczonej projektantki będziemy mieli możliwość eksperymentowania z narzędziami i tworzywami nie kojarzącymi się z kaletnictwem.

Prowadzenie: Katarzyna Haratym - absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Projektantka ubioru i akcesoriów pod marką Kata Haratym. Stażystka w FAHMODA Akademie für Mode und Design w Hanowerze. Prowadzi warsztaty związane z modą i rękodziełem. Współpracuje z fotografami, stylistami oraz muzykami w zakresie artystycznych oraz komercyjnych sesji zdjęciowych, klipów.

Muzealne ZPT-y - cykl warsztatów dla dorosłych
Już od najmłodszych lat dzieci uczyły się w szkole majsterkowania, rękodzieła i innych praktycznych zajęć na tak zwanych ZPT-ach (zajęciach praktyczno technicznych). Kto sięga pamięcią tamtych czasów, pamięta zapewne przygotowywanie sałatek, zbijanie różnych konstrukcji z drewna, robienie na drutach czy szycie. Na wystawie opowiadającej o modzie PRL zobaczymy w jaki sposób kreatywność i inwencja przydawały się w ówczesnych czasach. W ramach muzealnych ZPT-ów będziemy przerabiać ubrania, szyć własnoręcznie z gazetowych wykrojów i tworzyć projekty, łącząc nietypowe elementy.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję