{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Konik Muzealny

Konik Muzealny

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
11.12.2021
sobota
10:00 - 14:00
Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

 

Ważne informacje

  • Cykl skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat
  • Warsztaty odbywają się w różnych oddziałach MNK w wybrane niedziele
  • Warsztaty odbywają się w godzinach 10:00–14:00. Uwaga: 12:00–12:30 trwa przerwa techniczna. Do zajęć można dołączyć odpowiednio przed lub zaraz po przerwie. Czas trwania to 1–2 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny
  • Cena: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny) 
  • Ograniczona liczba miejsc w grupie

 

Jak się zapisać?

 

 

 

  • 11.12.2021

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Polskie style narodowe 1890–1918”

W dobrym stylu, bo po swojemu 

Styl to coś wyjątkowego. Można go wymyślić, znaleźć, pożyczyć, zmienić lub... odrzucić.

Lecz czy da się zaprojektować styl dla całego narodu? Gdzie szukać pomysłu – w losach historycznych bohaterów, w góralskiej wiosce, a może na łące?

Podczas warsztatów wspólnie wyruszymy na poszukiwania dobrych i stylowych pomysłów. Czeka nas droga długości pasa kontuszowego, pachnąca drewnem zakopiańskich mebli, ciepła i bezpieczna niczym huculski piec i kolorowa jak krakowski kilim. A przy tym słodka jak papierek po czekoladzie.

 

Prowadzenie/przygotowanie: 

 

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców.

Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli się ze wszystkimi – z dziećmi i dorosłymi.

Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.