Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Weekend z Feliksem Jasieńskim

Weekend z Feliksem Jasieńskim

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
04-05.06.2016
sobota-niedziela
bilety
Zapraszamy na czerwcowy weekend z wystawą kolekcji Feliksa Jasieńskiego "Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne". Dla naszych widzów przygotowaliśmy oprowadzania po wystawie, spacer i warsztaty dla dzieci.
Wystawę można zwiedzać w sobotę w godz. 10.00 - 18.00, a w niedzielę w godz. 10.00 - 16.00. 
W niedzielę wstęp wolny! 

PROGRAM WEEKENDU Z FELIKSEM JASIEŃSKIM

sobota 4 czerwca 2016
 • godz. 10.30 -12.00
  SZTUKOMANIA - warsztaty dla dzieci w wieku 4–7 lat
  Ciekawe dokąd zaprowadzi nas dwóch faunów i dziewczynka z wazonem... A może zagadkowy płaszcz w kolorze malwy stanie się motywem naszych poszukiwań?

  wstęp: 10 zł
  prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl, tel. +48 12 433 55 444 (czynne w dni powszednie w godz. 9 - 15)

 • godz. 10.30 - 14.00
  W poszukiwaniu arcydzieł - spacer po Krakowie oczyma Feliksa Jasieńskiego
  W trakcie spaceru spojrzymy na Kraków oczyma młodopolskiego kolekcjonera sztuki Feliksa Jasieńskiego. Spróbujemy się dowiedzieć, gdzie Feliks Jasieński mógł wynajdywać największe arcydzieła do swojej kolekcji

  zbiórka przed Kamienicą Szołayskich 
  wstęp: 10 zł
  prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl, tel. +48 12 433 55 444 (czynne w dni powszednie w godz. 9 - 15)

 

niedziela, 5 czerwca 2016

 • godz. 12.00
  Oprowadzanie tematyczne: Manggha i Wyczół - młodopolski duet artystyczny
  Co spowodowało, że drogi życiowe Feliksa Jasieńskiego i Leona Wyczółkowskiego biegły tym samym torem przez wiele lat? Czy wynikało to jedynie z korzyści relacji kolekcjoner-artysta? Jak w Krakowie komentowano przyjaźń, bez której młodopolska mapa artystyczna byłaby zdecydowanie uboższa?

  wstęp wolny


 • godz. 13.30
  Oprowadzanie tematyczne: Inspiracje sztuką japońską w twórczości polskich modernistów
  Dzięki bogatej kolekcji Feliksa Mangghi Jasieńskiej artyści młodopolscy otrzymali szansę zapoznania się z nimi i stworzenia dzieł japonizmu, o których opowiemy na spotkaniu.

  wstęp wolny


 • godz. 15.00
  Artyści i ich dzieła: Francisco Goya y Lucientes
  Feliks Jasieński mówił o nim, że "miał tylko jednego mistrza - talent własny". Najważniejsze cykle graficzne Goyi znalazły się również w posiadaniu samego Jasieńskiego. Na wystawie poświęconej kolekcjonerowi znalazły się m.in. ryciny z takich cyklów jak "Kaprysy", "Przysłowia" czy "Okropności wojny".

  wstęp wolny

O wystawie "Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne"

Na prezentowanej w Kamienicy Szołayskich wystawie oglądać można szeroki wybór eksponatów z bezcennej kolekcji Feliksa "Mangghi" Jasieńskiego. Przybliżamy postać słynnego krakowskiego kolekcjonera, patrioty, mecenasa sztuki i przyjaciela artystów – mistrzów Młodej Polski. Pokazujemy nie tylko malarstwo, rzeźbę i grafikę, ale także ceramikę, tkaniny, meble i militaria z tego okresu.

Więcej o wystawie: "Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne"
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję