Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sybilla 2015 - wyróżnienia dla MNK

fot. Bartosz Cygan - Pracownia Fotograficzna MNK

Sybilla 2015 - wyróżnienia dla MNK

Muzeum Narodowe w Krakowie

03.06.2016
piątek
W Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2015 nasze Muzeum otrzymało dwa wyróżnienia - za wystawę "Olga Boznańska" oraz za publikację "Kolor i blask" Bożeny Kostuch.
Wystawa "Olga Boznańska" została wyróżniona w kategorii "Wystawy sztuki", natomiast książka autorstwa kustosz MNK Bożeny Kostuch "Kolor i blask. Ceramika architektoniczna oraz mozaiki w Krakowie i Małopolsce po 1945 roku" w kategorii "Publikacje".

Uroczysta Gala Laureatów odbyła się 23 maja 2016 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. 

Do XXXVI edycji konkursu zgłoszono  264 projekty muzealne z całej Polski. Zwycięzców wybrało jury złożone z wybitnych przedstawicieli nauki i kultury, pod przewodnictwem dr. hab. Piotra Korduby. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 11 kategoriach. Grand Prix zdobyło Muzeum Śląskie w Katowicach za projekt "Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach".

SYBILLA to najważniejszy konkurs środowiska muzealników polskich, honorujący najciekawsze projekty ze wszystkich dziedzin działalności muzealnej, w którym nagrody i wyróżnienia są wyrazem najwyższego uznania dla pracy i dokonań muzealników w danym roku.
Muzeum Narodowe w Krakowie było wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w konkursie SYBILLA - m.in. w edycji SYBILLA 2013 otrzymaliśmy Grand Prix za rewitalizację naszych oddziałów, w edycji SYBILLA 2014 jury wyróżniło digitalizację zbiorów w MNK.

Zobacz: 
Słowa kluczowe: nagroda, sybilla
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję