Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sybilla 2015 - wyróżnienia dla MNK

fot. Bartosz Cygan - Pracownia Fotograficzna MNK

Sybilla 2015 - wyróżnienia dla MNK

Muzeum Narodowe w Krakowie

03.06.2016
piątek
W Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku SYBILLA 2015 nasze Muzeum otrzymało dwa wyróżnienia - za wystawę "Olga Boznańska" oraz za publikację "Kolor i blask" Bożeny Kostuch.
Wystawa "Olga Boznańska" została wyróżniona w kategorii "Wystawy sztuki", natomiast książka autorstwa kustosz MNK Bożeny Kostuch "Kolor i blask. Ceramika architektoniczna oraz mozaiki w Krakowie i Małopolsce po 1945 roku" w kategorii "Publikacje".

Uroczysta Gala Laureatów odbyła się 23 maja 2016 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. 

Do XXXVI edycji konkursu zgłoszono  264 projekty muzealne z całej Polski. Zwycięzców wybrało jury złożone z wybitnych przedstawicieli nauki i kultury, pod przewodnictwem dr. hab. Piotra Korduby. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 11 kategoriach. Grand Prix zdobyło Muzeum Śląskie w Katowicach za projekt "Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach".

SYBILLA to najważniejszy konkurs środowiska muzealników polskich, honorujący najciekawsze projekty ze wszystkich dziedzin działalności muzealnej, w którym nagrody i wyróżnienia są wyrazem najwyższego uznania dla pracy i dokonań muzealników w danym roku.
Muzeum Narodowe w Krakowie było wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w konkursie SYBILLA - m.in. w edycji SYBILLA 2013 otrzymaliśmy Grand Prix za rewitalizację naszych oddziałów, w edycji SYBILLA 2014 jury wyróżniło digitalizację zbiorów w MNK.

Zobacz: 
Słowa kluczowe: nagroda, sybilla
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję