Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Czy kurator jest jak Bóg? Wystawa: MOC MUZEUM

Czy kurator jest jak Bóg? Wystawa: MOC MUZEUM

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
13.02.2021
sobota
15:00
godz. 15.00, 15.30, 16.00
CZY KURATOR JEST JAK BÓG?
Kurator rzekł: "Niech stanie się wystawa!". Widząc, że obiekt jest dobry, oddzielił go od innych. I nazwał go arcydziełem, a inne obiekty pozostawił w magazynie. I tak upłynął jeden dzień za drugim, aż do wernisażu wystawy.

Czy tak wygląda praca kuratora? Czy on sam stwarza wystawę? Jaką rolę wyznacza on zwiedzającym? O tym wszystkim będzie mowa w trakcie oprowadzania kuratorskiego poświęconego roli kuratora na wystawach muzealnych.

Prowadzenie: Filip Skowron – etnolog i polonista. Adiunkt w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. W Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowuje rozprawę doktorską na temat publiczności muzealnej.

Udział: w cenie biletu wstępu na wystawę. Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja*. W przypadku niewykupienia biletu do 15 minut przez wydarzeniem rezerwacja zostanie anulowana.

Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję