Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
W związku ze zmianą ekspozycji, w dniach od 19 marca do 25 kwietnia Muzeum Stanisława Wyspiańskiego będzie nieczynne.

Od 26 kwietnia zapraszamy Państwa na 3 odsłonę wystawy, której towarzyszyć będzie pokaz dzieł z okresu paryskiego.

Przepraszamy za niedogodności.

MNK Wyspiański - Bilety, dojazd, informacje

KONTAKT: Plac Sikorskiego 6
31-115 Kraków
KIEROWNIK ODDZIAŁU:
Dominika Treit
tel. +48 12 433 57 73
mail: dtreit@mnk.pl

GODZINY OTWARCIA:
PON:
NIECZYNNE
WTOREK:
10.00-17.00
ŚRODA-CZWARTEK:
NIECZYNNE
PIĄTEK-NIEDZIELA:
10.00-17.00

Zakup biletów do Muzeum Wyspiańskiego jest możliwy poprzez stronę Internetową muzeum oraz w kasie, w miarę dostępności wolnych miejsc. Ostatni zwiedzający są wpuszczani do muzeum na 40 minut przed zamknięciem oddziału. Kasa, sklep, szatnia pozostają czynne do godziny zamknięcia oddziału.

Bilety można kupić w kasie Muzeum Stanisława Wyspiańskiego lub online na stronie https://bilety.mnk.pl/ w zakładce Muzeum Stanisława Wyspiańskiego

Bilety można rezerwować telefonicznie pod numerem: +48 12 433 57 44 lub mailowo pod adresem: rezerwacja@mnk.pl od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.

Przyjęte przez nas zasady otwarcia Muzeum Wyspiańskiego dla publiczności wymagają odrębnego planowania odwiedzin wystawy przez grupy i osoby o szczególnych potrzebach. Staramy się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zapraszając do kontaktu i indywidualnej rezerwacji. Pisząc pod adres: dostepnosc@mnk.pl mogą Państwo uzgodnić termin, w którym zwiedzicie muzeum. (więcej)
 DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ:
  • autobusy: 124, 134, 144, 152, 164, 169, 173, 179, 194, 304, 424, 502, 503
  • tramwaje: 2, 4, 8, 13, 14, 18, 20, 24

CENY BILETÓW:
NORMALNY 18 PLN
ULGOWY 14 PLN
RODZINNY 36 PLN
(do 4 osób, w tym min. 1 dziecko do 16 lat)
STUDENCI 1 PLN
DZIECI I MŁODZIEŻ 1PLN
(od 7 roku życia)
W KAŻDY WTOREK wejście bezpłatneAUDIOPRZEWODNIKI
ścieżki zwiedzania: polski, angielski,
Wypożyczenie: 3 zł 

ścieżki zwiedzania: w polskim języku migowym, z audiodeskrypcją,
Wypożyczenie: bezpłatnie


KUP BILET ONLINE

REZERWACJA WEJŚCIA: rezerwacja@mnk.pl

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM
W języku polskim 150 zł/w języku obcym 200 zł + bilety wstępu na wystawę
Dostępne języki: polski, angielski, rosyjski

REGULAMIN ZWIEDZANIA W MNK

REGULAMIN REZERWACJI

KARNETY (możliwość zakupu jedynie w kasie Gmachu Głównego MNK przy al. 3 Maja 1):

CENNIK KARNETÓW

FOTOGRAFOWANIE, FILMOWANIE
Fotografowanie i filmowanie amatorskie bez dodatkowego oświetlenia i statywu jest bezpłatne i dotyczy wyłącznie ekspozycji stałych MNK.

Szanowni Państwo,

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego jest niewielkim muzeum, w którym prezentujemy jedynie fragment twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Ze względów konserwatorskich większość dzieł tego wielkiego artysty nie może być udostępniana w sposób ciągły, w długim okresie.

Pastelowe obrazy na papierze (technika charakterystyczna dla Stanisława Wyspiańskiego) są zaliczane do obiektów o dużym stopniu wrażliwości na działanie światła. Jest ono czynnikiem sprzyjającym degradacji papieru, objawiającej się spadkiem wytrzymałości mechanicznej i przebarwieniami oraz odpowiedzialnym za blaknięcie wielu barwników.

Z powyższych względów podjęliśmy decyzję o udostępnianiu jedynie części kolekcji, w dwóch odsłonach, zmienianych na początku każdego roku. Do 4 dni w tygodniu został również skrócony czas udostępniania kolekcji w ciągu tygodnia. Warunki konserwatorskie są na bieżąco monitorowane, a w razie potrzeby zakłada się czasowe wycofanie niektórych obiektów z ekspozycji.

Naszym celem jest zachowanie dzieł Stanisława Wyspiańskiego w jak najlepszym stanie konserwatorskim dla przyszłych pokoleń przy jednoczesnym ciągłym upowszechnianiu jego twórczości . Aby pogodzić te dwa, wykluczające się wzajemnie cele, wprowadziliśmy rozwiązania, które z jednej strony dają szansę zobaczenia choć części jego twórczości, z drugiej zaś wprowadzają ograniczenia, które pomogą nam chronić obiekty.

Liczymy na Państwa zrozumienie w zakresie wprowadzonych przez nas ograniczeń czasowych i ilościowych. Życzymy Państwu wielu wrażeń artystycznych w obcowaniu ze sztuką Stanisława Wyspiańskiego i zapraszamy do naszego muzeum.
 


HONORUJEMY:

NIESTANDARDOWE GODZINY OTWARCIA MUZEUM NARODOWEGO W KRAKOWIE W ROKU 2024

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję