Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wcześniejsze godziny otwarcia galerii stałych MNK dla grup szkolnych

Wcześniejsze godziny otwarcia galerii stałych MNK dla grup szkolnych

Od 9 kwietnia Muzeum Narodowe w Krakowie wprowadza możliwość rezerwacji wejścia do wybranych galerii MNK o godzinę wcześniej.
Nowe godziny otwarcia wybranych oddziałów dla grup to propozycja dla organizujących szkolne wyjście do muzeum - wcześniejsze rozpoczęcie zajęć muzealnych ułatwi zaplanowanie dnia z klasą. Otwieramy się na zgłaszane przez Nauczycieli i Nauczycielki zapotrzebowanie: dostęp do galerii w godzinach porannych. Przestrzenie galerii będą dostępne dla grup na godzinę przed wejściem innych zwiedzających, co ma na celu także stworzenie najlepszych warunków zwiedzania dla grup. Dodatkowa godzina pozwoli grupie czuć się komfortowo w przestrzeniach wystaw.

Z wcześniejszego zwiedzania można skorzystać w oddziałach: MNK Sukiennice, MNK Matejko oraz MNK Gmach Główny (wystawy stałe: Galeria Rzemiosła Artystycznego i XX+XXI. Galeria Sztuki Polskiej). Wybrane wystawy dostępne są dla grup we wtorki i środy od 9:00. Godziny otwarcia dotyczą wyłącznie grup zorganizowanych, zarezerwowanych za pośrednictwem Centrum Informacji i Rezerwacji MNK. Harmonogram obowiązuje w dniach od 9.04.2024 do 26.06.2024.

Pełna informacja dotycząca oferty MNK dla szkół znajduje się na stronie internetowej muzeum: mnk.pl/szkoly-i-nauczyciele. To właśnie tam znajdują się opisy tematów lekcji muzealnych, które można zamówić w wybranych galeriach. 

___
Centrum Informacji i Rezerwacji MNK
tel.: +48 12 433 57 44 | mail: rezerwacja@mnk.pl