Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

XV Tydzień Ekonomii Społecznej w MNK

fot. Agata Jabłońska, MNK

XV Tydzień Ekonomii Społecznej w MNK

W dniach 15-19 kwietnia 2024 r. miała miejsce XV, jubileuszowa edycja Tygodnia Ekonomii Społecznej na małopolskich uczelniach. W tym roku cykl wydarzeń wpisał się w obchody 25-lecia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Szeroki program nie ominął również Muzeum Narodowego w Krakowie.
W Muzeum Czartoryskich miały miejsce oprowadzania z przedstawieniem elementów dostępności wystawy stałej. W Pałacu Czapskich, przy ul. Piłsudskiego odbyło się spotkanie z koordynatorką ds. ESG, Anną Berkowicz i pełnomocniczką ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Iwoną Parzyńską oraz prezentacja raportu realizacji misji społecznej odpowiedzialności Muzeum. 

Anna Berkowicz i Iwona Parzyńska opowiedziały zebranym w sali audiowizualnej Pałacu Czapskich o procesie wdrażania misji ESG MNK i wybranych działaniach, skupiając się przede wszystkim na tych, w których Muzeum Narodowe podjęło współpracę z podmiotami ekonomii społecznej – firmami i organizacjami aktywizującymi osoby z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną i trudnościami poznawczymi. Jednym z przykładów włączania takich podmiotów w łańcuch dostaw MNK, było zamówienie tyflografik na wystawy w firmie społecznej. Nie zabrakło zapowiedzi przyszłej współpracy z fundacją On LIfe, zatrudniającej osoby zagrożone wykluczeniem, prowadzące food truck, który w najbliższych dniach będzie można odwiedzić w pobliżu oddziału MNK Wyspiański.