Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wieczna gra

Wieczna gra

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
04.03.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Czym jest piękno? To pytanie nurtuje ludzi od setek lat, ale niewielu z nas potrafi na nie odpowiedzieć. Piękno – trudne do uchwycenia w słowach, zdaje się jednak czymś bardzo konkretnym dla osoby patrzącej na piękny przedmiot.
W trakcie warsztatów przyjrzymy się sztuce japońskiej – zwłaszcza strojom, parasolkom, wachlarzom – powtarzającym się motywom dekoracyjnym, wzorom na tkaninach. W części praktycznej warsztatów spróbujemy samodzielnie wykonać kunsztowny drobiazg – czy będzie to wachlarz, zdobiona piłka do gry, chusteczka – uczestnicy i uczestniczki zadecydują samodzielnie.

Miejsce:
Gmach Główny MNK / wystawa "ONNA - piękno, siła, ekstaza"

Prowadzenie: Anna Pichura i Agnieszka Fluder

  • Wstęp: 20 zł - jednorazowy udział w warsztatach, 80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 16.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu. W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
    Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
"O gustach się nie dyskutuje? Na styku sztuki, mody i designu" to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat)

Co nam się podoba i dlaczego? Jak sposób, w jaki ludzie patrzą na swoje otoczenie, przekłada się na przedmioty, które wytwarzają? Czy z japońskiego wachlarza da się odczytać jaką filozofią kierował się jego twórca? Czego o marzeniach i ambicjach dawnych mieszkańców Polski dowiadujemy się, przyglądając się sukniom i żupanom? W trakcie warsztatów z cyklu 10 + skupimy się na strojach i wytworach rzemiosła artystycznego.

Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKA

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję