{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sztuka do kwadratu

Sztuka do kwadratu

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
21.01.2022
piątek
10:15 - 11:45
bilety
21.01 (piątek), godz. 10:15 -11:45
Gmach Główny, Al. 3 Maja 1, XX + XXI Galeria Sztuki Polskiej

Zapraszamy na warsztaty, podczas których spróbujemy zrozumieć artystów. Zastanowimy się, o czym myśleli i co czuli, gdy wykonywali swoje dzieła. Może znajdziemy odpowiedzi, które zaskoczyłyby samych autorów? W sztuce wszystko jest przecież możliwe. Bo nawet jeśli dzieło jest z „byle czego”, to sztuka nigdy nie jest byle jaka. Najważniejsze, by pojawiły się emocje.

Warsztaty odbywać się będą w Galerii Sztuki polskiej XIX wieku w Sukiennicach i w nowo otwartej ekspozycji „XX + XXI Galeria Sztuki Polskiej” Gmachu Głównym MNK.

 

Informacje dodatkowe:

  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5–10 lat
  • Czas trwania: 1,5 godz.
  • Cena: 10 zł
  • Bilety:  https://bilety.mnk.pl/ Sprzedaż biletów od 3.01.2022
  • Liczba miejsc w grupie ograniczona
  • W wypadku nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie
  • W razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi
  • Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka Jagoda Gumińska-Oleksy: jguminska@mnk.pl
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
  • Regulamin rezerwacji w MNK
  • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK

 

Dlaczego niektórzy artyści pokochali kwadraty i sześciany? A może byli tacy, którzy woleli koła? Podczas warsztatów poznamy prace artystów zafascynowanych geometrycznym światem: Wojciecha Fangora, Adama Marczyńskiego, Marii Jaremy czy Teresy Bujnowskiej.  W koło, ale nie na około zgłębimy tajniki abstrakcji geometrycznej!

Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.

Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystą malarzem. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej, wystawy ktoś ukradł jedną pracę, poczuła dumę – musiała mu się bardzo podobać...

Uwaga: temat zostanie powtórzony 27.01.2022