Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Szkoła interpretacji - szkolenie

Szkoła interpretacji - szkolenie

Auguste Rodin, Danaida, mały model, 1885, brąz, sygn. na podstawie, z przodu: A. Rodin, dar Eugène’a Rudiera z 1957, Musée Rodin, Paryż

Szkoła interpretacji - szkolenie

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
11.10.2016
wtorek
16:00 - 20:00
bilety
Erotyka / nagość / seks. Jak o nich rozmawiać w pracy edukacyjnej? Szkolenie dla dla nauczycieli, edukatorów i i animatorów kultury na wystawie "Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia".
W pracy edukacyjnej często pojawiają się trudne tematy. Jednym z nich jest zagadnienie cielesności człowieka. Jak o niej rozmawiać?

Kiedy patrzymy na dawne dzieła sztuki, nasz wzrok często prześlizguje się po nagich ciałach kobiet i – rzadziej – mężczyzn. Czy nagość zawsze jest erotyczna? W jakim celu pojawiała się ona w dawnej sztuce? A jak my dzisiaj powinniśmy ją oglądać? W czasie spotkania zwrócimy uwagę zarówno na sztandarowe dzieła Rodina i Dunikowskiego, jak i te mniej znane. Rzeźbiarskie modelowanie ciała przez tych artystów pomoże zadać pytanie o ich stosunek do cielesności i sprowokować naszą reakcję na ten temat.

Szkolenie będzie składało się ze spotkania z Bohdanem Pękackim, autorem serwisu internetowego Szczucie Cycem, specjalnego oprowadzania tematycznego po wystawie "Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia" oraz warsztatów, w czasie których stworzymy materiały edukacyjne. Uczestnicy nauczą się rozmawiać o erotyce, nagości i seksualności z różnymi odbiorcami: od wychowanków przedszkoli, przez uczniów szkół aż po publiczność wydarzeń kulturalnych w muzeach, domach kultury czy klubach dyskusyjnych.

Plan szkolenia

Szkolenia jest płatne:
  • 40 zł - 1 spotkanie
  • 160 zł – karnet na cały cykl, 5 spotkań (1 szkolenie gratis!)

Obowiązuje rejestracja elektroniczna poprzez formularz zgłoszeniowy: 

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Wypełnij formularz zgłoszeniowy nie później niż 7 dni roboczych przed planowanym szkoleniem. Jeśli będziesz potrzebował/a faktury, koniecznie wpisz dane do faktury. Oczekuj potwierdzenia mailowego wraz z numerem konta, na jaki należy dokonać opłaty. Uwaga! Tylko opłacona i potwierdzona rezerwacja oznacza udział w szkoleniu.

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2016/2017 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów.  tegoroczna edycja odbywa sie pod hasłem "Obrazki, zarazki i odrazki, czyli kontrowersje w muzeum". Spotykamy się co dwa miesiące w innym oddziale Muzeum i zastanawiamy się nad istotnymi zagadnieniami współczesnego życia społecznego.

Szkolenia prowadzone są przez zaproszonych gości, kustoszy, współpracowników i pracowników Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.


Słowa kluczowe: szkolenie, nauczyciele
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję