Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Pracownia konserwacji tkanin

Pracownia konserwacji tkanin

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
16.12.2016
piątek
12:00
wstęp wolny
Zapraszamy na spotkanie w pracowni konserwacji tkanin w Gmachu Głównym MNK.
Spotkanie przeniesione z 18 listopada.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: 
rezerwacja@mnk.pl,  tel. 12 433 54 44 (czynne w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie).

Pracownia sprawuje opiekę konserwatorską nad wszystkimi obiektami tekstylnymi znajdującymi się w różnych działach naszego Muzeum. Wszystkie prace konserwatorskie przeprowadza się w oparciu o przygotowywane indywidualnie dla każdego obiektu programy. Konserwatorzy  ze specjalistami z różnych dziedzin: chemii, fizyki, i mikrobiologii. To właśnie od wyników laboratoryjnych analiz często uzależnione są sposoby konserwowania i eksponowania zabytkowych tkanin. 

Działalność pracowni nie ogranicza się tylko do konserwacji tkanin. Niezwykle ważna jest profilaktyka muzealna. W oparciu o międzynarodowe normy dotyczące warunków klimatycznych i oświetleniowych regularnie kontrolowane są ekspozycje tkanin w galeriach. Systematycznie dokonuje się też przeglądów tekstyliów przechowywanych w magazynach.

Konserwatorzy uczestniczą również w urządzaniu wystaw, wystawiają opinie konserwatorskie dotyczące stanu zachowania, a także współtworzą raport z oceny ryzyka dla kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję