Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Społeczeństwo w przedmiocie - szkolenie

Muzeum Muzeum Feliksa Jasieńskiego, Czerwony gabinet, ok. 1900, własność MNK

Społeczeństwo w przedmiocie - szkolenie

Szkolenie dla nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów zainteresowanych różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki.
Szkolenie poświęcone zostanie "wiedzy o społeczeństwie" – rozumianej bardzo szeroko – jako określony obraz zapisany w zabytkach kultury zgromadzonych w Muzeum. Punktem wyjścia będzie początek XX wieku – moment "przed wielkim jutrem", symboliczny koniec belle époque i początek nowoczesności.

Punktem wyjścia będzie początek XX wieku – moment "przed wielkim jutrem", symboliczny koniec belle époque i początek nowoczesności. W czasie spotkania postaramy się stworzyć opis społeczeństwa tego czasu na podstawie prezentowanych w Gmachu Głównym kolekcji militariów, rzemiosła artystycznego oraz malarstwa i rzeźby ok. 1900 roku. Zobaczymy ówczesne życie z trzech punktów widzenia: historii ustroju i władzy, historii obyczajów i życia codziennego oraz życia artystycznego i artystycznej wyobraźni. Zajęcia będą mieć formę spotkania z pracownikami muzeum w galeriach (przy wybranych obiektach) oraz podsumowującego warsztatu, polegającego na wspólnym opracowaniu scenariusza lekcji w oparciu o zbiory muzealne. Zajęcia warsztatowe obędą się z udziałem nauczycieli i zaproszonych uczniów gimnazjum.

Szkolenie odbędzie się Gmachu Głównym MNK (al. 3 Maja 1). Jednym z elementów programu będzie oprowadzanie po wystawach stałych: Galerii Rzemiosła Artystycznego, Galerii Sztuki Polskiej XX wieku oraz Galerii "Broń i Barwa w Polsce".

Program szkolenia i informacje organizacyjne
 
Szkolenia jest płatne:

40 zł/ 1 spotkanie
300 zł/ karnet na cały cykl, 9 spotkań

Obowiązuje rejestracja elektroniczna: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać do 7 dni roboczych przed planowanym szkoleniem na adres: rezerwacja@mnk.pl 

Formularz zgłoszeniowy SZKOŁA INTERPRETACJI

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2015/2016 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów. 

Podczas comiesięcznych spotkań w galeriach i oddziałach Muzeum w przyjaznej atmosferze będziemy poznawać różne konteksty interpretacyjne dzieł z kolekcji MNK. 
Program tegorocznego cyklu szkoleń ujęty został w kluczu haseł przedmiotowych: społeczeństwo, literatura, plastyka, wychowanie, filozofia, historia, ekonomia, przyroda, muzyka.
W czasie trwania warsztatów przyjrzymy się obiektom muzealnym z różnych perspektyw, odkryjemy ich nieoczywiste oblicza oraz poznamy ciekawe metody pracy z dziełem sztuki, dzięki którym pełniej wykorzystamy je w przyszłości, w codziennej działalności dydaktycznej i animatorskiej. Spotkania poprowadzą pracownicy Muzeum: kustosze, edukatorzy muzealni oraz inni zaproszeni goście i eksperci.Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję