{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Społeczeństwo w przedmiocie - szkolenie

Muzeum Muzeum Feliksa Jasieńskiego, Czerwony gabinet, ok. 1900, własność MNK

Społeczeństwo w przedmiocie - szkolenie

Szkolenie dla nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów zainteresowanych różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki.
Szkolenie poświęcone zostanie "wiedzy o społeczeństwie" – rozumianej bardzo szeroko – jako określony obraz zapisany w zabytkach kultury zgromadzonych w Muzeum. Punktem wyjścia będzie początek XX wieku – moment "przed wielkim jutrem", symboliczny koniec belle époque i początek nowoczesności.

Punktem wyjścia będzie początek XX wieku – moment "przed wielkim jutrem", symboliczny koniec belle époque i początek nowoczesności. W czasie spotkania postaramy się stworzyć opis społeczeństwa tego czasu na podstawie prezentowanych w Gmachu Głównym kolekcji militariów, rzemiosła artystycznego oraz malarstwa i rzeźby ok. 1900 roku. Zobaczymy ówczesne życie z trzech punktów widzenia: historii ustroju i władzy, historii obyczajów i życia codziennego oraz życia artystycznego i artystycznej wyobraźni. Zajęcia będą mieć formę spotkania z pracownikami muzeum w galeriach (przy wybranych obiektach) oraz podsumowującego warsztatu, polegającego na wspólnym opracowaniu scenariusza lekcji w oparciu o zbiory muzealne. Zajęcia warsztatowe obędą się z udziałem nauczycieli i zaproszonych uczniów gimnazjum.

Szkolenie odbędzie się Gmachu Głównym MNK (al. 3 Maja 1). Jednym z elementów programu będzie oprowadzanie po wystawach stałych: Galerii Rzemiosła Artystycznego, Galerii Sztuki Polskiej XX wieku oraz Galerii "Broń i Barwa w Polsce".

Program szkolenia i informacje organizacyjne
 
Szkolenia jest płatne:

40 zł/ 1 spotkanie
300 zł/ karnet na cały cykl, 9 spotkań

Obowiązuje rejestracja elektroniczna: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać do 7 dni roboczych przed planowanym szkoleniem na adres: rezerwacja@mnk.pl 

Formularz zgłoszeniowy SZKOŁA INTERPRETACJI

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2015/2016 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów. 

Podczas comiesięcznych spotkań w galeriach i oddziałach Muzeum w przyjaznej atmosferze będziemy poznawać różne konteksty interpretacyjne dzieł z kolekcji MNK. 
Program tegorocznego cyklu szkoleń ujęty został w kluczu haseł przedmiotowych: społeczeństwo, literatura, plastyka, wychowanie, filozofia, historia, ekonomia, przyroda, muzyka.
W czasie trwania warsztatów przyjrzymy się obiektom muzealnym z różnych perspektyw, odkryjemy ich nieoczywiste oblicza oraz poznamy ciekawe metody pracy z dziełem sztuki, dzięki którym pełniej wykorzystamy je w przyszłości, w codziennej działalności dydaktycznej i animatorskiej. Spotkania poprowadzą pracownicy Muzeum: kustosze, edukatorzy muzealni oraz inni zaproszeni goście i eksperci.